Věděli jste, že poke bowl ačkoliv zavání asijskou kuchyní, má původ na Havaji? Foto: POKECZ

Pestrobarevné poke bowls jsou nezpochybnitelným gastronomickým trhákem poslední doby. Daly vzniknout hromadě nových bister nejen ve světě, ale i u nás. A tak není divu, že známé brněnské bistro POKECZ otevírá novou pobočku v Králově Poli. 

Na Havaji patří poke bowl k oblíbeným tradičním jídlům mezi místními rybáři a surfaři. Slovo „poke“ znamená v překladu řezat či krájet, protože nejdůležitější složkou tohoto pokrmu jsou syrové marinované ryby nakrájené na kostky. Užívá se též název „ahi poke“ (ahi je havajské jméno tuňáka žlutoploutvého). Jedná se vlastně o takové sushi pro lenochy. Ušetříte si strastiplné rolování a ingrediencí si můžete naložit tolik, co hrdlo ráčí, v objemu, který by klasická sushi rolka rozhodně nepojmula.

 Tento pokrm je oblíbený u vyznavačů zdravé stravy, jelikož je vyvážený na makro- i mikroživiny. Tak neváhejte a zajděte si na tento exotický, zdravý a také velmi chutný pokrm. Zavítat můžete jak do POKECZ na ulici Bašty u hlavního nádraží, tak nově do pobočky POKECZ Kénik v ulici U Červeného mlýna, kterou můžete navštívit již od konce dubna.

POKECZ a POKECZ Kénik
Bašty 4 a U Červeného mlýna, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.