Věděli jste, že poke bowl ačkoliv zavání asijskou kuchyní, má původ na Havaji? Foto: POKECZ

Pestrobarevné poke bowls jsou nezpochybnitelným gastronomickým trhákem poslední doby. Daly vzniknout hromadě nových bister nejen ve světě, ale i u nás. A tak není divu, že známé brněnské bistro POKECZ otevírá novou pobočku v Králově Poli. 

Na Havaji patří poke bowl k oblíbeným tradičním jídlům mezi místními rybáři a surfaři. Slovo „poke“ znamená v překladu řezat či krájet, protože nejdůležitější složkou tohoto pokrmu jsou syrové marinované ryby nakrájené na kostky. Užívá se též název „ahi poke“ (ahi je havajské jméno tuňáka žlutoploutvého). Jedná se vlastně o takové sushi pro lenochy. Ušetříte si strastiplné rolování a ingrediencí si můžete naložit tolik, co hrdlo ráčí, v objemu, který by klasická sushi rolka rozhodně nepojmula.

 Tento pokrm je oblíbený u vyznavačů zdravé stravy, jelikož je vyvážený na makro- i mikroživiny. Tak neváhejte a zajděte si na tento exotický, zdravý a také velmi chutný pokrm. Zavítat můžete jak do POKECZ na ulici Bašty u hlavního nádraží, tak nově do pobočky POKECZ Kénik v ulici U Červeného mlýna, kterou můžete navštívit již od konce dubna.

POKECZ a POKECZ Kénik
Bašty 4 a U Červeného mlýna, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Brno, město piva

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.