V krátkém rozhovoru se dozvíte, kde se s hudbou Dáši Ubrové budeme moci v příštích měsících setkat, na jakých místech v Brně vystupuje a které projekty/alba z brněnské scény ji v poslední době nejvíce zaujaly.

Kde se s vaší hudbou budeme moci v příštích měsících setkat?

S novou písní No tak ať! s hudbou Vojtěcha Svatoše brzy oslovíme rádia, a pokud nám to covid dovolí, tak se potkáme i s kapelou hned několikrát. 13. května v ArtRubikonu v Olomouci na večeru s hudbou a čtením z knížky Melodie v duši mé. 27. května ve vile Löw-Beer v Brně na koncertě pro slyšící i neslyšící tlumočeném do českého znakového jazyka skupinou Hands Dance, s dražbou obrázků handicapovaných dětí. Výtěžek z akce půjde na dobrou věc prostřednictvím Velvet Smile, o.p.s. 3. června pak ve Starém purkrabství v Praze. Koncem června zazní na Valašském špalíčku jazzové skladby s Milanem Kašubou a Vincencem Kummerem. Dokončuji také knihu o Milanu Kašubovi, kterou zanedlouho společně představíme.

Máte v Brně oblíbené místo (klub, koncertní sál…), na kterém vystupujete raději než na ostatních?

Mám ráda komorní atmosféru Staré Pekárny, baví mě prostředí Kavárny Trojka, kdo nezažil koncert v Semilasse nebo v Metro Music Baru, jako by nebyl, a není možno opomenout výjimečný sál Sono Music Clubu.  

Které projekty/alba z brněnské scény vás v poslední době nejvíce zaujaly?

Zajímá mě ztvárnění hudby pro sluchově postižené, takže mi neunikly videoklipy skupiny Hands Dance. Fandím projektům Kudla s kapelou v krabici, Fly…Tak leť!, The New Speaters, Moonshye, Progres 2, Dunaj, Cotatcha Orchestra a Káznice LIVE. Těším se na koncerty JazzFestBrno na ČT art.

Dáša Ubrová

zpěvačka a výtvarnice

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zkušenosti z improvizačního divadla v politice využívám neustále, říká hejtman Jan Grolich

Rok je ve funkci hejtmana Jihomoravského kraje. Předtím deset let působil coby starosta obce Velatice kousek od Brna. Jaký byl přechod z komunální politiky do krajské? Proč se na jižní Moravě líbí filmařům i turistům? A jak kraj pomůže strádajícím pořadatelům kulturních akcí? S Janem Grolichem jsme se bavili o kultuře, gastronomii i setkání s papežem.

Základem je otevřená mysl, nechci být stará konzerva, říká ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc

Vzniknou za vilou Tugendhat nové Lužánky? Povede na Špilberk lanovka? A jak přiblížit instituci, jako je Muzeum města Brna, mladé generaci? S jeho ředitelem Zbyňkem Šolcem jsme si povídali o Brně, umění, architektuře i plánech do budoucna.

Na Brně mě baví, že je multižánrové, říká Hana Holišová

Jaký byl podzimní návrat na divadelní prkna? Jak se pěti hercům zkouší dvě role? A je těžší lidi rozesmát, nebo dojmout? S herečkou a zpěvačkou Hanou Holišovou jsme si povídali o muzikálu Pretty Woman, vystupování s big bandem i metalovou kapelou, o hledání rovnováhy… a samozřejmě o Brně!

Do Prahy se jeďte podívat, do Brna bydlet, říká nadšený učitel angličtiny Broňa

Každý se může naučit anglicky. Alespoň podle Bronislava Sobotky, nadšeného učitele angličtiny z Brna. Broňu znáte z jeho oblíbeného YouTube kanálu, v srpnu vyšla jeho kniha Zamilujte se do angličtiny. Jak se z „trouby na jazyky“ stane učitel na letní škole na Oxfordu? Rozhovor o studiích, českém školství, motivaci a síle správného přístupu.

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.