Díky instalaci Poleh splynete s okolím a budete moci nerušeně pozorovat život na kopcích i přímo pod vámi. Foto: archiv autorky

Chybí vám galerie a muzea? Nezapomínejte, že umění lze hledat i v přírodě okolo nás. Jedna taková krajina plná uměleckých děl se nachází v okolí vesnice Šarovy na Zlínsku. Výhodou její návštěvy je, že kromě kulturního obohacení se stanete poutníky a strávíte čas na čerstvém vzduchu.

Umělecká díla, která v Jiné krajině najdete, navazují na fenomén barokní krajiny soudobou a kultivovanou formou. Každé z děl přináší jiné poselství, přičemž často slouží jako prostředek k vytvoření rovnováhy mezi přírodou a člověkem. Nachází se zde množství instalací, soch i cest lemovaných stromy. Díky instalaci Poleh splynete s okolím a budete moci nerušeně pozorovat život na kopcích na obzoru, betonová Křížová cesta vás zase zavede ke kapli. Za celým projektem stojí spolek JINÁKRAJINA, který založil sochař a vedoucí ateliéru Socha II Fakulty výtvarných umění VUT v Brně Jan Ambrůz.

JINÁKRAJINA
Šarovy, Bohuslavice, Lhota a Salaš
www.jinakrajina.eu
www.fb.com/jinakrajina1

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.

Není zámek jako zámek, vzkazují Lysice

Na co se můžete o prázdninách těšit v krásných prostorách Státního zámku Lysice?

Znojemské kulturní léto

Tento způsob kulturního léta ve Znojmě se bude líbit. Čekají vás desítky zážitkových večerů u rotundy, multižánrový minifestival Playáda, přesunuté Pivní slavnosti, Divadelní Louka, Slavnosti okurek, Znojmo žije divadlem nebo program na Káře.