Gustav Brom ©Jef Kratochvil

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem. 

Rozsah výstavy neumožňuje vyčerpávající zhodnocení této všestranné osobnosti, ale nabízí spíše vhled do jeho bohatých aktivit. Zprostředkovává navíc i soudobou vizuální kulturu, využívá materiál z oblasti TV produkce, grafického designu i z osobních archivů jeho kolegů a přátel. Výstava se z důvodu současných protipandemických opatření koná venku, v prostoru Alfa pasáže. Toto realizační omezení přináší i pozitivní momenty: v prostředí otevřené pasáže se přirozeně dostane k širšímu okruhu návštěvníků, podobně jako Bromova hudební produkce nebyla určena pouze elitními okruhu zasvěcenců, ale byla široce sdílenou a populární. S Alfa pasáží je spojen i jeho soukromý a profesní život; v Alfě koncertoval a seznámil se zde se svou budoucí manželkou. Výstava nemůže a nesmí zůstat jen u obrazové části, ale bude obsahovat i zvukovou složku, jakýsi QR jukebox, který návštěvníkům umožní užít si Bromovu hudbu.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

JazzFestBrno slaví 20 let

Jak? Festivalem ve festivalu! Nabitý program letošního JazzFestBrno koncem srpna ozdobí akce v areálu Divadla Husa na provázku. Ve dvou sálech a na open-air Alžbětinské scéně popřeje svými vystoupeními festivalu ke kulatinám domácí jazzová špička.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Filharmonie Brno opět živě

Přesně za týden se Filharmonie Brno opět setká se svými posluchači. Bez jednoho dne přesně po osmi měsících. V reakci na rozvolnění připravila neplánovaný koncert s názvem Smíme prosit?, který odehraje celkem čtyřikrát.