Rajče keříkové do salátu caprese, cherry rajčata na gril, koktejlová rajčata na cokoli… na farmě Ráječek jsou rajčat plné fóliovníky. Foto: farma Ráječek

Lokální zelenina plná chuti pro Brno a okolí, čerstvé saláty a rajčata mnoha odrůd, místo s příběhem, kde do pěstování dávají srdce, to vše je farma Ráječek provozovaná rodinou Sklenářových. Zastavte se v jejich prodejně, kam putují plodiny přímo z farmy.

Přesné a udržitelné zemědělství

Na Ráječku pro vás pěstují především saláty a čerstvá rajčata, a to udržitelně. Místo chemie chrání rajčata proti škůdcům užitečný hmyz (tzv. biologická ochrana) a rostliny opylují čmeláci. Díky hydroponii je koloběh vody a živin uzavřený, veškerá dešťovka zachycená ve fóliovníku je využita k zavlažování, čímž se oproti klasickému pěstování na poli sníží spotřeba vody na pětinu. „K půdě, ve které pěstujeme saláty a další zeleninu, přistupujeme s respektem, chceme ji zachovat pro další generace. Vyznáváme přesné zemědělství, kdy traktory řídí GPS signál, lépe tak využíváme půdu, snižujeme spotřebu nafty i vstupy hnojiva. Salát okopáváme pomocí automatické plečky, vůbec nepoužíváme herbicidy,“ přibližuje Matěj Sklenář. Zdejší rajčata těch nejlepších odrůd, různých barev a velikostí si drží tu nejvyšší kvalitu i díky tomu, že jsou sklízena, až jsou opravdu vyzrálá a plná chuti.

Historie i budoucnost

Rodina Sklenářových je na Ráječku už od roku 1930. „Po dlouhé době temna jsme s manželkou navázali na rodinnou tradici a začali hospodařit na vrácených polích. Farmu se snažíme neustále rozvíjet a děláme to rádi, protože máme pokračovatele – naše děti Marii a Matěje,“ vysvětluje Josef Sklenář. Součástí farmy je také historická budova Československého rozhlasu. „Naše farma je hned vedle tohoto areálu a firma, která jej spravovala, nám ho odprodala i s budovou,“ doplňuje Matěj Sklenář. Sklenářovi areál vyčistili, postavili v něm fóliovníky pro pěstování rajčat a později i prodejnu, o které se dočtete dále v tomto článku. Budovu plánují zrekonstruovat do původního stavu a najít jí nové využití.

Jsme opravdová rodinná farma, říkají Sklenářovi

„Nejsme žádný investorský projekt, jsme Sklenářovi a živíme se zemědělstvím,“ říká Josef Sklenář, který udává směr fungování farmy Ráječek. Do jejího chodu je však zapojena celá rodina. Manželka Iveta se stará o administrativu a účetnictví, syn Matěj má na starosti rozjezd maloobchodní farmářské prodejny, její propagaci a péči o rajčata, zatímco dcera Marie zatím studuje a ve volných chvílích vypomáhá, s čím je potřeba.

Farmářská prodejna kousek od Brna

Farmářskou prodejnu farmy Ráječek otevřeli Sklenářovi v květnu 2020, v době nejtvrdších opatření kvůli koronaviru. Velká část zdejší zeleniny totiž putuje do gastronomických zařízení, u nichž nebylo jasné, jak dlouho budou mimo provoz.

„Objednávky sazenic salátů a rajčat se dělají dlouho dopředu, měli jsme tedy dvě možnosti – omezit výsadby a snažit se minimalizovat ztráty, nebo do toho jít naplno. Nakonec jsme se rozhodli pro druhou možnost a rozhodli se také otevřít farmářskou prodejnu,“ vypráví Matěj Sklenář.

Během měsíce a půl vznikla provizorní prodejna z palet a dostupných materiálů. Koupit jste si tu mohli nejen zeleninu z farmy Ráječek, ale i produkty od dalších farmářů z celé jižní Moravy. Sezóna nakonec pro farmu i prodejnu dobře dopadla a místo se stalo oblíbeným zdrojem lokálních potravin pro lidi z Brna i širokého okolí.

Do letošní sezóny Sklenářovi celou prodejnu přestavěli tak, aby vypadala dobře, a hlavně aby fungovala po stránce vystavení a chlazení zboží. Oslovili také další farmáře a výrobce z Brna a okolí a sortiment rozšířili o mléčné a masné výrobky, farmářská vejce, pečivo, originální brněnský gin, limonády a spoustu dalších kvalitních produktů.

Letošní novinkou je například salát Crystal, který je skvělý na přípravu sandwichů a hamburgerů. Jeho střapaté listy si uchovají svoji křehkost a křupavost i při kontaktu s kyselým dresingem. Experimentují také s odrůdami rajčat. „Zkoušíme například Beefsteak rajče (býčí srdce) nebo odrůdu švestkového rajčete, která má vysoký obsah lykopenu (přírodní antioxidant a červené barvivo v rajčeti a temně rudou barvu,“ doplňuje Matěj Sklenář.

Farma a prodejna Ráječek
Ráječek 5b/Ráječek 2, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Brno, město piva

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.