Letošní festivalové téma Nová perspektiva reflektuje život, jehož podoba se změnila s vypuknutím celosvětové pandemie. Foto: Marek Olbrzymek

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.

Letošní téma festivalu reflektuje život, jehož podoba se změnila s vypuknutím celosvětové pandemie. Zúžila tato pandemie náš pohled na svět na okno vlastního bytu nebo monitor počítače, či jej naopak závratným způsobem rozšířila? Jisté je, že perspektiva, kterou tato zkušenost otevřela, je nová a vyvolává řadu otázek týkajících se podoby naší budoucnosti. Jsme ochotni tuto novou perspektivu přijmout a pustit se do hledání odpovědí? To je na každém z nás… Aktuální informace ohledně festivalu, programu či vstupenek najdete na jeho facebookovém profilu.

20–25/5
Divadelní svět Brno 2021
www.divadelnisvet.cz
www.fb.com/divadelnisvet

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.