Letošní festivalové téma Nová perspektiva reflektuje život, jehož podoba se změnila s vypuknutím celosvětové pandemie. Foto: Marek Olbrzymek

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.

Letošní téma festivalu reflektuje život, jehož podoba se změnila s vypuknutím celosvětové pandemie. Zúžila tato pandemie náš pohled na svět na okno vlastního bytu nebo monitor počítače, či jej naopak závratným způsobem rozšířila? Jisté je, že perspektiva, kterou tato zkušenost otevřela, je nová a vyvolává řadu otázek týkajících se podoby naší budoucnosti. Jsme ochotni tuto novou perspektivu přijmout a pustit se do hledání odpovědí? To je na každém z nás… Aktuální informace ohledně festivalu, programu či vstupenek najdete na jeho facebookovém profilu.

20–25/5
Divadelní svět Brno 2021
www.divadelnisvet.cz
www.fb.com/divadelnisvet

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.

Cabaret des Péchés volá: Show must go on!

Přestože dostala kultura v posledním roce silný úder, brněnský Cabaret des Péchés se nevzdává a bojuje dál. Pro svou další existenci však potřebuje vás, hosty, fanoušky nebo milovníky kultury a gastronomie.

Divadlo Feste: Pokoušení

On-line premiéra inscenace Pokoušení, kterou si připravilo Divadlo Feste podle textu Václava Havla, proběhne v pátek 7. května od 20 hodin. 

Divadelní svět Brno 2021 bude!

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.