Průvodci Brno INdustrial © TIC BRNO Jan Pochylý

Velkým hitem loňské sezóny byly procházky s průvodcem po industriálním Brně. Brno, nazývané také moravský Manchester, má v této oblasti unikátní nabídku a TIC BRNO také letos nabízí tři prohlídky, díky kterým ji můžete zevrubně prozkoumat.

České země patřily k těm nejprůmyslovějším v Evropě a díky budování textilního průmyslu město vzkvétalo a stala se z něj kulturní metropole s unikátní architekturou. Prohlídka s názvem Okolo řeky přes Cejl a Křenovou začíná u bývalé Zbrojovky, končí v areálu Mosilany a jejím tématem jsou například továrny okolo řeky Svitavy. Druhá se jmenuje Z Ameriky až na Staré Brno a provede vás trasou od Malé Ameriky kolem textilních továren po levé straně ulic Hybešova a Václavská a navštívíte i zbořený areál VKUS. Na třetí trase se projdete i popojedete Šalinou moravským Manchesterem a sraz je na konečné tramvaje číslo 4 v Obřanech. Komentované prohlídky jsou určeny pro omezený počet osob, konkrétní termíny najdete na webových stránkách projektu a můžete si je rezervovat. I letos se můžete těšit na oblíbeného průvodce Martina Koplíka, ale také na dva nové – Kristýnu Burianovou a Michala Doležela.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.