Průvodci Brno INdustrial © TIC BRNO Jan Pochylý

Velkým hitem loňské sezóny byly procházky s průvodcem po industriálním Brně. Brno, nazývané také moravský Manchester, má v této oblasti unikátní nabídku a TIC BRNO také letos nabízí tři prohlídky, díky kterým ji můžete zevrubně prozkoumat.

České země patřily k těm nejprůmyslovějším v Evropě a díky budování textilního průmyslu město vzkvétalo a stala se z něj kulturní metropole s unikátní architekturou. Prohlídka s názvem Okolo řeky přes Cejl a Křenovou začíná u bývalé Zbrojovky, končí v areálu Mosilany a jejím tématem jsou například továrny okolo řeky Svitavy. Druhá se jmenuje Z Ameriky až na Staré Brno a provede vás trasou od Malé Ameriky kolem textilních továren po levé straně ulic Hybešova a Václavská a navštívíte i zbořený areál VKUS. Na třetí trase se projdete i popojedete Šalinou moravským Manchesterem a sraz je na konečné tramvaje číslo 4 v Obřanech. Komentované prohlídky jsou určeny pro omezený počet osob, konkrétní termíny najdete na webových stránkách projektu a můžete si je rezervovat. I letos se můžete těšit na oblíbeného průvodce Martina Koplíka, ale také na dva nové – Kristýnu Burianovou a Michala Doležela.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.