Pomůžete mladičkému redaktorovi Nikolovi s rozhovorem se slavným vynálezcem, který s novináři nechce mluvit? Foto: Skryté příběhy

Švédové na tahu, Hon na Edisona, Mamutí problém či Jošt a smrtící mošt. To jsou trasy venkovní hry Skryté příběhy, která je určena pro zvídavé děti od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Trasy jsou rozmístěny po celém území České republiky a každý týden přibývají.

Přímo v Brně se nacházejí čtyři trasy, jež se liší zaměřením, lokalitou, délkou i počtem zastavení. Půjdete po stopách švédského obléhání Brna, vypátráte, proč náhle zemřel nově zvolený císař Jošt Moravský, či pomůžete redaktorovi Nikolovi s rozhovorem se slavným vynálezcem, jenž s novináři nechce mluvit? Díky této hře poznáte nejen zajímavá nová místa, ale také se dozvíte překvapující informace, můžete cestovat v čase, strávíte čas venku a z každého rodinného výletu uděláte neobyčejné dobrodružství. Trasy včetně doprovodných příběhů a mapy naleznete na webu uvedeném v patičce nebo si stáhněte aplikaci vhodnou pro systémy Android i iOS.

Skryté příběhy
www.skrytepribehy.cz

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.