Sealsfieldův kámen nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů Národního parku Podyjí. Foto: Michal Klajban, Wikimedia Commons

Jednu z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí najdete v lesích nad Trauznickým údolím, vysoko nad zákrutem řeky Dyje, pět kilometrů od středu města Znojma. Vyhlídka nese název po americkém spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, rodákovi z blízkých Popic, který sem rád chodil meditovat.

Monumentální stěna s vyhlídkou okouzlila světově proslulého spisovatele již na začátku 19. století. S občanským jménem Karel Postl v roce 1822 emigroval do USA, kde se následně literárně proslavil (například knihou Rakousko – jaké je). K Sealsfieldově kameni se můžete dostat zeleně značenou okružní trasou, jež začíná a končí na červené magistrále Podyjí mezi Konicemi a Popicemi. Vyhlídka skýtá nádherné výhledy do údolí Dyje, ale také do rokle Mločího potoka, na strmou Býčí skálu či na okolní kopce, kde v teplomilných lesích žije množství vzácných druhů živočichů.

Sealsfieldův kámen
Národní park Podyjí

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.