V Sea Food Alex na Vídeňské si můžete koupit čerstvé ryby i mořské plody. Foto: Sea Food Alex

V Sea Food Alex bistro v Brně máte příležitost objevovat jedinečné a autentické pokrmy, které kombinují lásku k mořským rybám s potřebami místních zákazníků. Vybrat si můžete z mnoha lákavých jídel a specialit z mořských plodů.

Z ledu rovnou na gril!

Sezóna venkovního vaření je tu a máloco potěší svou vůní i chutí na grilu tolik jako čerstvá ryba. Kde ji ale vzít? V Sea Food Alex si můžete vybrat z široké nabídky ryb a mořských plodů a odnést si svůj úlovek domů. K nejoblíbenějším druhům ryb ke grilování patří například pražma královská nebo mořský vlk, obě dvě najdete na pultech Sea Food Alex, spolu s nimi také lososa, makrelu, kalamáry či krevety. Nezbývá než zvolit si, na co máte zrovna největší chuť, zastavit se na Vídeňskou 33, nechat si od zdejšího personálu profesionálně očistit rybu, poradit s přípravou pokrmu a pak už jen nechat své chuťové buňky objevovat kvalitu místních produktů.

Nejen rybou živ je člověk

V Sea Food Alex bistru pro vás denně připravují čerstvé pokrmy, které si můžete nechat dovézt, vyzvednout u okénka či v nejlepším případě, pokud to situace dovolí, vychutnat rovnou v prostorách restaurace. Pohostinnost zdejšího personálu vás okamžitě uvede do pohody a přispívá k nenucené atmosféře, která je pro středozemí typická. Kuchaři vybírají suroviny podle sezónní nabídky, pro zpestření jídelníčku do nabídky kromě ryb a mořských plodů zahrnuli také jehněčí maso, vyzrálé hovězí a kvalitní české kuřecí maso. Objednat si můžete i vegetariánský pokrm. Bistro je vybaveno unikátním pira grilem na dřevěné uhlí.

Sea Food Alex
Vídeňská 33, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.