Mrkev je dobré pěstovat na pohnojené půdě druhým rokem. Foto: Pocket media

Mít vlastní rajčata, mrkev, cibuli, brambory, celer, ředkvičky… Málokdy chutná sousto zeleniny tak dobře, jako když si ji vypěstujeme sami. Vyplatí se však místa, kde ji sázíme, vhodně střídat a umisťovat vedle sebe plodiny, které jsou si navzájem prospěšné. V následujícím článku pro vás máme několik tipů.

Střídáme i rajčata

Při pěstování je dobré pamatovat na to, aby žádná plodina nerostla dva roky po sobě na stejném místě – ničí se tím půda, ze které jsou odčerpávány stále stejné živiny, a postupně tedy klesá úroda. Dříve se tradovala zkušenost, že u rajčat můžeme tuto zásadu porušit, novější zemědělská sledování však prokázala, že citelné snížení výnosu rok od roku se děje při pěstování na stejném místě i u nich. Pozor také na plodiny, které se při pěstování vedle sebe vzájemně negativně ovlivňují – takto se nesnáší například celer s kukuřicí nebo bramborami, okurka s ředkvičkou, cibule se zelím či špenát s česnekem. U ostatních plodin se naopak blízkost česneku doporučuje, protože zvyšuje jejich odolnost a chrání je před houbovými nemocemi.

Kdo s kým?

Jaké další rostliny je vhodné pěstovat vedle sebe? Například zelí s rajčaty, majoránku s cibulí nebo heřmánek s pórkem. Tápete, s čím začít? Po důkladném pohnojení půdy je vhodné na ní první rok pěstovat rajčata, okurky, tykve, melouny, květák, zelí, kapustu nebo celer. Kedlubny, mrkev, petržel, řepu nebo česnek si necháme na druhý rok. Třetí rok po hnojení se pak bude dařit ředkvičkám, pažitce, hrachu, fazolím a salátům. Doufáme, že vám z toho ještě nejde hlava kolem. A přejeme hodně štěstí s pěstováním, výbornou zeleninu a voňavé bylinky.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vánoční dárek musí být skutečné překvapení, říkají majitelky obchůdku ByloByLibo

Jaká atmosféra panuje v obchůdcích ByloByLibo před Vánoci? Co je pro jejich majitelky ztělesněním skvělého vánočního dárku? A je součástí dárku i to, jak je zabalen a prezentován? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vitamín C podávaný ve vysokých dávkách

Z 1 gramu klasického vitamínu C se dokáže střevní sliznicí vstřebat pouze menší část (přibližně 200 mg), zbytek se z těla vyloučí. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. Organizmus se tak stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně.

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.