Cyklus Příběhy ze starých Šlapanic oživuje zapomenutá místa, tradice a osudy výjimečných osobností. Foto: Muzeum ve Šlapanicích

Šlapanické muzeum stále hledá cesty, jak vám zprostředkovat nové zážitky. Nabízí virtuální výstavy, venkovní hry pro děti nebo třeba on-line seriál o pokladech z depozitářů.

Do konce května můžete navštívit dvě virtuální výstavy spojené se slavnými šlapanickými rodáky. Struktura myšlenky představuje práce dětí z výtvarného oboru místní ZUŠ inspirované tvorbou malíře Zdeňka Dvořáčka, přibližuje také jeho dílo a osud. Výstava Zapomenutý velikán Alois Kalvoda vás provede životem tohoto výjimečného krajináře.

Na Facebooku v seriálu #zDepa kurátoři vypravují o zajímavých předmětech ze sbírek muzea, např. o unikátním šperku z doby bronzové. Stále také běží hádankový cyklus Příběhy ze starých Šlapanic, který oživuje zapomenutá místa, tradice a osudy výjimečných osobností. A jak zabavit děti? Vydejte se s nimi do terénu a zahrajte si šifrovací hru Rozluštíte? Příběhy ze starých Šlapanic nebo Jarní procházkové bingo. Obě hry jsou ke stažení na webu.

Muzeum ve Šlapanicích
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
www.fb.com/muzeumslapanice 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.