Cyklus Příběhy ze starých Šlapanic oživuje zapomenutá místa, tradice a osudy výjimečných osobností. Foto: Muzeum ve Šlapanicích

Šlapanické muzeum stále hledá cesty, jak vám zprostředkovat nové zážitky. Nabízí virtuální výstavy, venkovní hry pro děti nebo třeba on-line seriál o pokladech z depozitářů.

Do konce května můžete navštívit dvě virtuální výstavy spojené se slavnými šlapanickými rodáky. Struktura myšlenky představuje práce dětí z výtvarného oboru místní ZUŠ inspirované tvorbou malíře Zdeňka Dvořáčka, přibližuje také jeho dílo a osud. Výstava Zapomenutý velikán Alois Kalvoda vás provede životem tohoto výjimečného krajináře.

Na Facebooku v seriálu #zDepa kurátoři vypravují o zajímavých předmětech ze sbírek muzea, např. o unikátním šperku z doby bronzové. Stále také běží hádankový cyklus Příběhy ze starých Šlapanic, který oživuje zapomenutá místa, tradice a osudy výjimečných osobností. A jak zabavit děti? Vydejte se s nimi do terénu a zahrajte si šifrovací hru Rozluštíte? Příběhy ze starých Šlapanic nebo Jarní procházkové bingo. Obě hry jsou ke stažení na webu.

Muzeum ve Šlapanicích
Masarykovo nám. 18, Šlapanice
www.fb.com/muzeumslapanice 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Mainer a Paučo v Etcetera Gallery

Koncentrovaný výběr děl Martina Mainera a Samuela Pauča v Etcetera Gallery tvoří převážně obrazy z posledních dvou let.

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot…

ROBOT2020 je výstava, kterou musíte vidět. Mechanický bubeník Josef ze hry Machinárium, robotické modely dinosaurů, replika endoskeletonu Arnolda Schwarzeneggera s jeho vlastnoručním podpisem, autorský film Vladimíra 518, erotická robotika 21. století, díla Krištofa Kintery a Jaroslava Róny, robotická dojička krav, Werichův filmový Golem jako historicky první český robot a desítky dalších odkazů na slovo robot, které poprvé zaznělo před sto lety v Čapkově divadelní hře R.U.R.