Jak poslední měsíce vyplňuje čas ochuzený o hraní v divadle Pavol Seriš? Kde a v čem ho po otevření kulturních zařízení budeme moci vidět? A kde v této době podle něj najít odhodlání a optimismus? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Jak poslední měsíce vyplňujete čas ochuzený o hraní v divadle?

Snažím sa ho vyplniť zmysluplne, takže píšem a tvorím. Síce sa nemôže hrať, ale väčšina divadiel skúša nové inscenácie, ktoré budú mať premiéru hneď ako to pôjde. Príde lavína premiér! Od novembra som postupne robil pohybové spolupráce v Divadle Petra Bezruče, v Jihočeskom divadle, v Slováckom divadle a v Divadle ABC. Do toho občas robím niečo online a na JAMU pripravujeme performance so študentmi Erasmu.

Kde a v čem vás uvidíme, až se kulturní zařízení zase otevřou?

Mám rozpísané dve divadelné hry. Prvá bude uvedená v Divadle Husa na provázku, volá sa Takt a tvoríme ju spoločne s Daliborom Bušom a Terezou Marečkovou. Druhý kus bude sólo na pomedzí divadla a stand-upu. Ale teším sa aj na nové predstavenia mojich starších inscenácií, ako napr. Pri kase, Čecháčci a Čoboláci alebo Pozemšťan v Divadle Bolka Polívky.

Kde v této době najít odhodlání a optimismus?

Ako zarytý sangvinik sa snažím hľadať optimizmus v každodenných malých aktivitách. Brávam deti do parku, bicyklujem sa po meste i v prírode, cvičím, varím, čítam a píšem. Verím, že pandémia postupne zoslabne a všetci, ktorí prišli o prácu, sa k nej budú môcť vrátiť.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?