Vydejte se podél říčky Bobravy. Foto: killthetrail.cz

Cyklistická sezóna je tu. Pojďme si tedy ukázat, kam se s námi můžete vypravit na cyklovýlety v okolí Brna. Co třeba podél Bobravy nebo kolem Velké Baby?

Kolem Velké Baby

Trasa začíná v Králově Poli u nádraží. Podél říčky Ponávky dojedeme do Mokré Hory, dále pokračujeme po červené turistické značce do Lelekovic. Odtud po cyklotrase pěknou lesní cestou přes Podlesí. Poté zamíříme do města Kuřim a pokračujeme do Moravských Knínic. Zde odbočíme na Jinačovice a z Jinačovic podél Mnišího potoka mírným klesáním po lesní pěšině dojedeme až pod brněnskou ZOO. Délka této trasy je 28 km. Náročnost střední. 

Podél říčky Bobravy

Trasa začíná ve St. Lískovci pod dálnicí. Po cyklotrase dojedeme přes Ostopovice a Střelice až do údolí říčky Bobravy. Zde odbočíme doleva na Radostice a hned na začátku Radostic opět doleva. Odtud po příjemné polní cestě sledujeme modrou turistickou značku. Po cestě mineme bývalé mlýny a pokračujeme až do Želešic. Odtud jedeme po cyklotrase kolem Olympie až do Modřic k soutoku Svratky a Svitavy. Délka trasy 30 km. Náročnost lehká. 

Přes dvě studánky na přehradu 

Začínáme v Novém Lískovci na Koniklecové. Vystoupáme do Kohoutovic, které objedeme po zelené turistické značce. Projedeme oborou Holedná a po nové cyklostezce se přes Žebětín dostaneme k Helenčině studánce. Přes Ríšovu studánku dojedeme až k hradu Veveří, kde přejedeme lávku a po druhé straně přehrady dojedeme až na hráz přehrady. Délka trasy 25 km. Náročnost vyšší.

Kolem Velké Baby
mapy.cz/s/kogomanela 

Podél říčky Bobravy
mapy.cz/s/kolelepave

Přes dvě studánky na přehradu 
mapy.cz/s/halodudoba 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.