Vydejte se podél říčky Bobravy. Foto: killthetrail.cz

Cyklistická sezóna je tu. Pojďme si tedy ukázat, kam se s námi můžete vypravit na cyklovýlety v okolí Brna. Co třeba podél Bobravy nebo kolem Velké Baby?

Kolem Velké Baby

Trasa začíná v Králově Poli u nádraží. Podél říčky Ponávky dojedeme do Mokré Hory, dále pokračujeme po červené turistické značce do Lelekovic. Odtud po cyklotrase pěknou lesní cestou přes Podlesí. Poté zamíříme do města Kuřim a pokračujeme do Moravských Knínic. Zde odbočíme na Jinačovice a z Jinačovic podél Mnišího potoka mírným klesáním po lesní pěšině dojedeme až pod brněnskou ZOO. Délka této trasy je 28 km. Náročnost střední. 

Podél říčky Bobravy

Trasa začíná ve St. Lískovci pod dálnicí. Po cyklotrase dojedeme přes Ostopovice a Střelice až do údolí říčky Bobravy. Zde odbočíme doleva na Radostice a hned na začátku Radostic opět doleva. Odtud po příjemné polní cestě sledujeme modrou turistickou značku. Po cestě mineme bývalé mlýny a pokračujeme až do Želešic. Odtud jedeme po cyklotrase kolem Olympie až do Modřic k soutoku Svratky a Svitavy. Délka trasy 30 km. Náročnost lehká. 

Přes dvě studánky na přehradu 

Začínáme v Novém Lískovci na Koniklecové. Vystoupáme do Kohoutovic, které objedeme po zelené turistické značce. Projedeme oborou Holedná a po nové cyklostezce se přes Žebětín dostaneme k Helenčině studánce. Přes Ríšovu studánku dojedeme až k hradu Veveří, kde přejedeme lávku a po druhé straně přehrady dojedeme až na hráz přehrady. Délka trasy 25 km. Náročnost vyšší.

Kolem Velké Baby
mapy.cz/s/kogomanela 

Podél říčky Bobravy
mapy.cz/s/kolelepave

Přes dvě studánky na přehradu 
mapy.cz/s/halodudoba 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

CYKLOHRÁTKY NA KRAVÍ HOŘE

V neděli 23. května 2021 od 14 do 18 hodin se na louce u konečné tramvaje na Kraví hoře uskuteční již tradiční lehce sportovní a zábavné odpoledne pro malé cyklisty. Na účastníky čeká vyřazovací cyklozávod dětí do 12 let a také jízda zručnosti.

O cyklostezkách ve městě

Systém cyklotras v Brně je založen na dvou hlavních tepnách podél řek Svratka a Svitava.

KAM na kolo? Výlety okolo Brna

Cyklistická sezóna je tu. Pojďme si tedy ukázat, kam se s námi můžete vypravit na cyklovýlety v okolí Brna. Co třeba podél Bobravy nebo kolem Velké Baby?

Neobjevený cyklistický ráj? Brno!

Pokud byste si loni touto dobou chtěli pořídit kolo, nejspíš by vám trvalo, než byste uspěli. Svět se zbláznil a s ním i všichni jeho obyvatelé, kteří si uvědomili, jak moc jim pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu dělá během karantény dobře. Rok 2021 ale není 2020, takže nasaďte přilby a šlápněte do pedálů!

Běžecké kurzy a kempy

Běžecké kurzy pod vedením kvalitních trenérů za nejnižší možnou cenu, zázemí ve sportovním areálu s oválem, videoanalýza vaší techniky, testování obuvi, slevy na vybavení, to vše přímo v Brně? Projekt Vše pro běh kromě zmíněného pořádá i běžecké kempy.