Expozice představuje výrobnu sladkostí, historickou cukrárnu, retro kavárnu, ale i obchod s cizokrajným zbožím. Foto: Letohrádek Mitrovských

Zákusky, zmrzlina, čokoláda nebo marcipán představují jedny z nejoblíbenějších podob mlsání. Pochoutky, které jsou oblíbeným sortimentem cukráren, mají za sebou zajímavou historii a často i dalekou cestu napříč kontinenty. 

V letohrádku připravili výstavu mapující nejzajímavější fakta a příběhy, které se s těmito laskominami pojí. Expozice představuje výrobnu sladkostí, historickou cukrárnu, retro kavárnu, ale i obchod s cizokrajným zbožím, jako byl turecký med, sypaný čaj, káva nebo exotické ovoce.

Vše doplňují líbivé dobové reklamy z 1. půle 20. století. Nechybí historické bonboniéry, raritní formy na čokoládu, malované plechovky nebo skleněné zásobníky na bonbony a další. Suterén letohrádku bude patřit pohádkám. Na výstavě Svět skřítků a trpaslíků uvidíte kolem 250 pohádkových postaviček v krajinkách, zahrádkách a ty nejvzácnější ve vitrínách. A věděli jste, že i skřítci rádi mlsají? Atraktivní výstavy budou přístupné po rozvolnění opatření.

do 28/8
Historie mlsání
Letohrádek Mitrovských v Brně
Veletržní 19, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.