Před návštěvou vědeckého parku však určitě nezapomeňte navštívit jeho webové stránky a seznámit se s aktuálními opatřeními. Foto: VIDA! science centrum

V době uzávěrky tohoto časopisu je velká naděje, že zábavní vědecký park VIDA! konečně znovu otevře své brány. Na co se můžete těšit? Hlavní novinkou je doplněná venkovní expozice. Díky ní si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás, a to nejen uvnitř, ale i na čerstvém vzduchu. 

Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které na vás čekají v hravé venkovní expozici. Určitě si užijete i příjemné posezení s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště. Pod širým nebem si můžete vyzkoušet i další exponáty jako například obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimédův zákon nebo malování slunečními paprsky.

Pokud je pořád VIDA! z důvodů nařízení vlády zavřená, nezoufejte! Mrkněte na vida.cz, kde v sekci VIDA! na doma najdete přes sto nejrůznějších pokusů, vědeckého vyrábění a zajímavých videí, se kterými si užijete hravou vědu i ve svých kuchyních a obývácích.

VIDA! science centrum 
Křížkovského 12, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.