Na čem si v posledním měsíci nejvíce pochutnala Míša Oulehla alias FOOD LOVER BRNO? Co si myslí o dopadu pandemie na gastro svět? A k jakému jídlu by přirovnala Brno? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem sis si v posledním měsíci nejvíce pochutnala?

No, rozhodně nevyberu jen jednu věc, protože je toho v Brně tolik! Nicméně, na oběd si pravidelně objednávám Bún bò Nam Bộ z kuchyně Bonjour Vietnam, to si dávám minimálně jedenkrát do týdne. Chutově i vzhledově mu nejde nic vytknout. Kávový objev je rozhodně qb coffee v Jundrově, není víkend bez návštěvy. Obsluha, káva a celkově ten brand mě moc baví. Samozřejmě nesmí chybět sladký. Momentálně si nejvíc ujíždím na skořicových šnecích z Chleba Brno a Carlini. Každý je úplně jiný, ale po obou se můžu utlouct. 

Co si myslíš, že budou probíhající omezení znamenat pro gastronomii?

Bohužel některé podniky to finančně neutáhnou. Za foodlovera se od března 2020 snažíme navštěvovat naše srdcovky častěji než obvykle a vést sledující k tomu, aby i oni chodili častěji k těm svým. Nazýváme to #TourDeOkynko. Nicméně jsem ráda, že se i v této době otevírají nové perspektivní podniky, které Brňáky zajímají. Dále si myslím, že omezení mají značný vliv na to, že si lidé zvykli objednávat jídlo on-line. Je to rychlé, pohodlné a ten výběr se během roku neskutečně rozšířil. Osobně mi to ve všední den ušetří čas a energii, které bych jinak strávila venku hledáním místa na meníčko, a můžu se věnovat práci. A není nic horšího než vysněný oběd, na který když dojdete, tak vám řeknou, že už není. Uvidíme, jak to bude vypadat v létě, kdy to teplo táhne lidi ven, ale zima a škaredé počasí k objednání jídla on-line a rozvozu jen vybízí.

Kdybys měla Brno přirovnat k jídlu, čím by bylo?

Obrovská bonboniéra s A4 papírem, který má z obou stran legendu všech bonbónů. Brno toho z hlediska gastra nabízí strašně moc a to mě vlastně baví. Ani po tom dlouhém roce plném omezení mě gastroscéna Brna nepřestala bavit a je celkem náročný navštěvovat i ty největší srdcovky pravidelně.

Míša Oulehla

FOOD LOVER BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Výzvy mi dělají radost, říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická

Jaký program chystá Knihovna Jiřího Mahena na léto? Kteří autoři/knihy jsou pro ředitelku knihovny Libuši Nivnickou nejoblíbenější? A co jí v poslední době udělalo radost? Čtěte v krátkém rozhovoru.