Na čem si v posledním měsíci nejvíce pochutnala Míša Oulehla alias FOOD LOVER BRNO? Co si myslí o dopadu pandemie na gastro svět? A k jakému jídlu by přirovnala Brno? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem sis si v posledním měsíci nejvíce pochutnala?

No, rozhodně nevyberu jen jednu věc, protože je toho v Brně tolik! Nicméně, na oběd si pravidelně objednávám Bún bò Nam Bộ z kuchyně Bonjour Vietnam, to si dávám minimálně jedenkrát do týdne. Chutově i vzhledově mu nejde nic vytknout. Kávový objev je rozhodně qb coffee v Jundrově, není víkend bez návštěvy. Obsluha, káva a celkově ten brand mě moc baví. Samozřejmě nesmí chybět sladký. Momentálně si nejvíc ujíždím na skořicových šnecích z Chleba Brno a Carlini. Každý je úplně jiný, ale po obou se můžu utlouct. 

Co si myslíš, že budou probíhající omezení znamenat pro gastronomii?

Bohužel některé podniky to finančně neutáhnou. Za foodlovera se od března 2020 snažíme navštěvovat naše srdcovky častěji než obvykle a vést sledující k tomu, aby i oni chodili častěji k těm svým. Nazýváme to #TourDeOkynko. Nicméně jsem ráda, že se i v této době otevírají nové perspektivní podniky, které Brňáky zajímají. Dále si myslím, že omezení mají značný vliv na to, že si lidé zvykli objednávat jídlo on-line. Je to rychlé, pohodlné a ten výběr se během roku neskutečně rozšířil. Osobně mi to ve všední den ušetří čas a energii, které bych jinak strávila venku hledáním místa na meníčko, a můžu se věnovat práci. A není nic horšího než vysněný oběd, na který když dojdete, tak vám řeknou, že už není. Uvidíme, jak to bude vypadat v létě, kdy to teplo táhne lidi ven, ale zima a škaredé počasí k objednání jídla on-line a rozvozu jen vybízí.

Kdybys měla Brno přirovnat k jídlu, čím by bylo?

Obrovská bonboniéra s A4 papírem, který má z obou stran legendu všech bonbónů. Brno toho z hlediska gastra nabízí strašně moc a to mě vlastně baví. Ani po tom dlouhém roce plném omezení mě gastroscéna Brna nepřestala bavit a je celkem náročný navštěvovat i ty největší srdcovky pravidelně.

Míša Oulehla

FOOD LOVER BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zkušenosti z improvizačního divadla v politice využívám neustále, říká hejtman Jan Grolich

Rok je ve funkci hejtmana Jihomoravského kraje. Předtím deset let působil coby starosta obce Velatice kousek od Brna. Jaký byl přechod z komunální politiky do krajské? Proč se na jižní Moravě líbí filmařům i turistům? A jak kraj pomůže strádajícím pořadatelům kulturních akcí? S Janem Grolichem jsme se bavili o kultuře, gastronomii i setkání s papežem.

Základem je otevřená mysl, nechci být stará konzerva, říká ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc

Vzniknou za vilou Tugendhat nové Lužánky? Povede na Špilberk lanovka? A jak přiblížit instituci, jako je Muzeum města Brna, mladé generaci? S jeho ředitelem Zbyňkem Šolcem jsme si povídali o Brně, umění, architektuře i plánech do budoucna.

Na Brně mě baví, že je multižánrové, říká Hana Holišová

Jaký byl podzimní návrat na divadelní prkna? Jak se pěti hercům zkouší dvě role? A je těžší lidi rozesmát, nebo dojmout? S herečkou a zpěvačkou Hanou Holišovou jsme si povídali o muzikálu Pretty Woman, vystupování s big bandem i metalovou kapelou, o hledání rovnováhy… a samozřejmě o Brně!

Do Prahy se jeďte podívat, do Brna bydlet, říká nadšený učitel angličtiny Broňa

Každý se může naučit anglicky. Alespoň podle Bronislava Sobotky, nadšeného učitele angličtiny z Brna. Broňu znáte z jeho oblíbeného YouTube kanálu, v srpnu vyšla jeho kniha Zamilujte se do angličtiny. Jak se z „trouby na jazyky“ stane učitel na letní škole na Oxfordu? Rozhovor o studiích, českém školství, motivaci a síle správného přístupu.

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.