Popisek fotky: 10. sezóna Czech Ensemble Baroque s Adamem Plachetkou. Foto: Jana Šuplerová

V této době více než kdy jindy potřebujeme zapomenout na starosti všedních dní. A to nám skvěle umožní poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby, která pohladí nejen hudební část naší duše. 

Už nyní je možné za zvýhodněnou cenu zakoupit abonentku na osm koncertů 10. sezóny Czech Ensemble Baroque v Brně. Zajistíte si tak nejen cenově výhodnější vstupné, ale také podpoříte hudebníky v době, která pro ně není vůbec jednoduchá. A oni vás za to pozvou na osm kouzelných večerů, během kterých udělají maximum pro to, abyste se hezky zrelaxovali.

Těšit se můžete na oratoria, kantáty i madrigaly na dobové nástroje, na špičkové interprety od nás i ze zahraničí, na známé tituly i novodobé premiéry. Vrcholem sezóny bude Haydnův Návrat Tobiáše do vlasti s Annou Prohaska, Adamem Plachetkou a Krystianem Adamem a chybět samozřejmě nebudou ani Bach s Mozartem. Opět vás osobně provedou programem koncertů a zazní i jejich skvostná díla.

10. sezóna v prodeji od 1/5
Bacha na Mozarta!

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.