Popisek fotky: 10. sezóna Czech Ensemble Baroque s Adamem Plachetkou. Foto: Jana Šuplerová

V této době více než kdy jindy potřebujeme zapomenout na starosti všedních dní. A to nám skvěle umožní poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby, která pohladí nejen hudební část naší duše. 

Už nyní je možné za zvýhodněnou cenu zakoupit abonentku na osm koncertů 10. sezóny Czech Ensemble Baroque v Brně. Zajistíte si tak nejen cenově výhodnější vstupné, ale také podpoříte hudebníky v době, která pro ně není vůbec jednoduchá. A oni vás za to pozvou na osm kouzelných večerů, během kterých udělají maximum pro to, abyste se hezky zrelaxovali.

Těšit se můžete na oratoria, kantáty i madrigaly na dobové nástroje, na špičkové interprety od nás i ze zahraničí, na známé tituly i novodobé premiéry. Vrcholem sezóny bude Haydnův Návrat Tobiáše do vlasti s Annou Prohaska, Adamem Plachetkou a Krystianem Adamem a chybět samozřejmě nebudou ani Bach s Mozartem. Opět vás osobně provedou programem koncertů a zazní i jejich skvostná díla.

10. sezóna v prodeji od 1/5
Bacha na Mozarta!

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Brňan, který dobyl svět

„Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem” zpíval Orchestr Gustava Broma a tato píseň vítala do roku 2020 na brněnském hlavním nádraží cestující od nás i z okolních států. A právě ze sousedního Slovenska přijel v mládí se svou matkou a bratrem i Gustav Brom. Tedy ještě Gustav Frkal, který se narodil 22. května 1921 ve Veľkých Levárech.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.

Bacha na Mozarta! zve na jubilejní 10. sezónu

V této době více než kdy jindy potřebujeme zapomenout na starosti všedních dní. A to nám skvěle umožní poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby, která pohladí nejen hudební část naší duše.

Please, Do Not Disturb ze záznamu

Hudební maraton komorního tělesa Brno Contemporary Orchestra, který se během jednoho týdne odehrával v sedmi prázdných brněnských hotelech, je možné zhlédnout na jeho YouTube kanálu.