Jídla z ryb a mořských plodů nabízí v Brně několik desítek restaurací, zastavte se třeba v Restaurant TEFITI na Zelném trhu. Foto: Pocket media/Klára Galle

Ryba by měla být na stole minimálně dvakrát týdně. Kdo z nás to ale skutečně dokáže? Na pokrmy z ryb, navíc z těch mořských, nejsme jako národ zvyklí. Může za to jak poloha naší země, která má k moři daleko, tak i naše tradiční kuchyně, ve které stále vévodí vepřové. Pojďme to společně změnit! 

Pravidelná konzumace mořských ryb a plodů nebyla v našich končinách nikdy dostupnější. Přesto ryby v našem jídelníčku stále ignorujeme a dáváme přednost tradičním živočišným produktům. Průměrný Čech sní za rok necelých šest kilogramů ryb, což naši zemi posouvá na pomyslný konec žebříčku v jejich konzumaci. Průměrný Evropan totiž spořádá jedenáct kilo ryb za rok a průměr ve světě je celých šestnáct kilo. Pokud se porovnáme například s průměrným Španělem, který má, uznáváme, čerstvé ryby ještě dostupnější, zjistíme, že si jich dopřeje o celých třicet tři kilo více, tedy třicet devět kilo za rok. Uniká nám tak nejen široká paleta chutí, které různé mořské plody přinášejí, ale odpíráme si především hlavní a nejsnadnějším způsobem dostupný zdroj zdraví prospěšných omega-3 mastných kyselin. Výčet benefitů, jež tyto tuky mají, bychom mohli rozepsat na několik stran tohoto časopisu. Zmíníme proto jen ty nejpodstatnější – jsou protizánětlivé, snižují riziko srdečního infarktu a mrtvice, podporují správný vývoj mozku a očí u dětí, a dokonce pomáhají odstranit deprese a úzkosti. Mořské plody vás obohatí také o jód, železo, selen, draslík, vápník a fosfor. Pokud si nechcete dopřát lžíci rybího tuku každý den, najděte způsob, jak ryby konzumovat příjemněji. Co třeba na másle s tymiánem a česnekem nebo případně úplně jinak – schované v sushi? 

KAM na ryby a sushi

Pokecz
Havajské bistro v centru
www.pokecz.cz
Článek u nás na webu

MANYA
Sushi & Sake Izakaya
www.fb.com/manyabrno

OCEAN48
Mořské produkty z celého světa
www.ocean48.cz

Konoha Sushi
Sushi bar s rozvozem
www.konoha-sushi.cz

Tefiti Restaurant
Itálie v Brně
www.tefiti.cz

Mori Restaurant
Japonská a korejská kuchyně
www.themori.cz

UMAMI simply asian
Sushi bar a asian fusion
www.umamisimplyasian.cz

Rybárna Šopík
Čerstvé ryby každý den
www.rybarna.cz

Ryba na talíř
Propagace sladkovodní akvakultury
www.rybanatalir.cz

Seafood ALEX
Ryby a mořské plody
www.seafoodalex.cz
Článek u nás na webu

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Brno, město piva

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.