Pořiďte si kolo, kvalitní cyklooblečení, a vyražte na projížďku! Foto: Pocket media/Monika Hlaváčová

Pokud byste si loni touto dobou chtěli pořídit kolo, nejspíš by vám trvalo, než byste uspěli. Svět se zbláznil a s ním i všichni jeho obyvatelé, kteří si uvědomili, jak moc jim pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu dělá během karantény dobře. Rok 2021 ale není 2020, takže nasaďte přilby a šlápněte do pedálů! 

Ještě předtím než zavítáte na cyklistické e-shopy nebo navštívíte cykloobchody, si rozmyslete, jaký druh cyklistiky vás vlastně láká. Předpokládáme, že se nejspíš nerozhodnete hrát kolovou nebo se zdokonalovat v cyklistické krasojízdě, a proto se nejpravděpodobněji budete rozhodovat mezi silniční cyklistikou a tou terénní. Zatímco na silnici bude vaším největším motivátorem rychlost a čas, za který ujedete určitou vzdálenost, na horách to budou zase různě složité traily, jejich nerovnosti a případně skokánky. Označením „na horách“ se ale nenechte zmást. Jakmile se totiž dostanete do místní cyklistické bubliny, rychle pochopíte, že naše město nabízí nespočet míst, kde si terénní cyklistiku užít. Ať už se rozhodnete jakkoli, nechte si před pořízením kola i jeho výbavy poradit. Jen tak budete mít jistotu, že nevyhazujete peníze oknem. Pokud vám ale obě varianty zní až moc profesionálně, případně máte pocit, že to bude příliš velká dřina, začněte zlehka. Oprašte staré kolo, které vám leží ve sklepě, nebo si pořiďte kolo ojeté, abyste si nejdříve připomněli, jaké to vlastně je. Skvělou volbou je také možnost půjčit si na čas jedno ze sdílených kol, které v Brně potkáte téměř na každém kroku. Věřte nám ale, že jakmile to jednou rozšlapete, nebudete chtít přestat. Jen nezapomeňte na přilbu, jo? 

KAM pro kola a výbavu

Cyklospeciality Brno
Prodej jízdních kol
www.cyklospeciality.cz

4 kluci od kol
… jedna společná vášeň pro cyklistiku
www.4kluciodkol.cz

Svět elektrokol
Největší prodejna elektrokol v ČR
www.svet-elektrokola.cz

Nextbike
400 sdílených kol v Brně
www.nextbikeczech.com
Článek u nás na webu

BrnoNaKole
Cyklosdružení za přátelštější Brno
www.brnonakole.cz

Bajkazyl
Cyklodílna a bar
www.bajkazylbrno.cz

Bike Kitchen Brno
Cyklokuchyně, sdílený prostor
www.bikekitchenbrno.cz

Mojekolo.cz
Internetový cyklo obchod
www.mojekolo.cz

Cyklo-oblečení.cz
Oblečení, obuv, přilby a doplňky
www.cyklo-obleceni.cz

BiKARNA.cz
Oficiální prodejce značky CYCOLOGY
www.bikarna.cz

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.