Ačkoli ještě nedávno byla dobrodružstvím i cesta do jiného okresu, brzy snad budeme mít možnost ověřit své znalosti cizích jazyků při návštěvě jiných zemí a kontinentů. Foto: Pocket media

Hello. Hola. Hallo. Bonjour. Капуста. Toto je pozdrav „ahoj“ v pěti jazycích. Vlastně ve čtyřech – anglicky, španělsky, francouzsky a německy. Rusky je tam napsáno „kapusta“. Proč? Protože učit se jazyky je důležité, jinak vám může každý navykládat, co chce.

Všichni se moc těšíme, až budeme zase moci vyjet poznávat cizí kraje. Je však důležité se potřebně vybavit (a to nejen negativním PCR testem)! Znalost jazyka je právě tím zásadním rozdílem, který dělá z výletů Výlety. Chcete-li opravdu poznat nějaké město, jeho obyvatele, kulturu, a neplánujete-li projít svými zážitky a úžasnými životními křižovatkami s nosem zabořeným ve slovníku (nehledě na skutečné křižovatky, tam už to vůbec nedoporučujeme), měli byste ovládat alespoň základní fráze v řeči, kterou se v dané zemi mluví. Máte-li navíc v úmyslu cestovat do míst, kde vám nebude stačit obligátní angličtina, není dobré spoléhat na svou schopnost komunikovat větu „zlomil jsem si obě ruce“ pomocí posunků. Nohama se totiž posunkuje těžko. Připravili jsme si pro vás spoustu tipů na jazykové školy a kurzy, které můžete absolvovat jak z pohodlí svého domova, tak, doufejme, brzy i naživo. Osobnímu kontaktu při konverzaci se máloco vyrovná, ale volný čas, jehož máme nyní více než obvykle, lze využít i pro distanční výuku – učitelé cizích jazyků se na situaci adaptovali velmi rychle a dostupné on-line kurzy vás připraví stejně dobře jako ty prezenční. Nám nezbývá, než popřát vám hodně sil do objevování nových poznatků i lingvistických perliček a doufat, že brzy nebude pohodlnému cestování nic stát v cestě. Buďme na to připraveni!

KAM za výukou jazyků

Jazykové centrum Correct
Jak se správně učit cizí jazyky?
www.jc-correct.com
Článek u nás na webu

Alliance Française Brno
Zopakujte si francouzštinu z pohodlí domova a v létě se vydejte do Francie
www.afbrno.cz
Rozhovor s ředitelem Jiřím Votavou

Österreich Institut Brno
Oprašte si znalosti němčiny s online kurzy
www.brno.oesterreichinstitut.cz
Článek u nás na webu

Jazyková škola Jílek
Studium jazyků online
www.jsjilek.cz 

Online jazyky
Učte se jazyky světově
www.onlinejazyky.cz
Článek u nás na webu

Nina English
Bez učebnic a školních lavic
www.ninaenglish.cz

Broňa
Angličtina s nadšeným učitelem z Brna
www.brona.cz

Learn Czech with a Smile
Čeština pro cizince
www.czechsmile.cz

Jazyková škola PELICAN
Jazyky hravě a zábavně
www.skolapelican.com

Jazyková škola Amigas
Angličtina, španělština, italština a francouzština
www.amigas.cz

Filip Živný

editor KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Lelkujte! Ale s mírou

Ano, my víme. Léto je tady a s ním i dobrá nálada a pocit, že si chceme a vlastně i musíme užívat. Souhlasíme s vámi! Na druhou stranu léto neznamená, že se máme vykašlat na práci sami na sobě nebo zapomenout na naše dlouhodobé cíle. Spíš je to naopak.

Konference Leadership 2021

Jak se naučit inspirovat a motivovat druhé? Jak najít odvahu ke změně? A jak u toho všeho zároveň zůstat svůj? To všechno se naučíte na on-line Konferenci Leadership, která se uskuteční ve čtvrtek 27. května od 17 do 22 hodin.

Vše o studiu jazyků na jednom místě

Tipy, informace, návody, zajímavosti, zkrátka všechno to, co potřebujete nebo chcete vědět o studiu jazyků, najdete na blogu Jazykového centra Correct. Čtěte a učte se. Nabité znalosti se vám budou hodit nejen pro lepší pochopení cizí řeči.

Němčina s Österreich Institutem Brno

Specialisté na němčinu v Brně již od roku 2001! Österreich Institut Brno nabízí kurzy různé intenzity pro zájemce všech jazykových úrovní a věkových kategorií. Zlepšete či získejte znalosti, které vám pomohou v budoucím studiu i pracovním životě.

Kolik řečí umíš… tolik řečí umíš

Hello. Hola. Hallo. Bonjour. Капуста. Toto je pozdrav „ahoj“ v pěti jazycích. Vlastně ve čtyřech – anglicky, španělsky, francouzsky a německy. Rusky je tam napsáno „kapusta“. Proč? Protože učit se jazyky je důležité, jinak vám může každý navykládat, co chce.