Běhejme a pomáhejme útulkům je charitativní projekt, který díky finančním darům od laskavých lidí mění životy nešťastným zvířatům po celé České republice. Foto: Běhejme a pomáhejme útulkům

Proč běháte právě vy? Chcete si zlepšit fyzičku, překonat lenost, vyhrát závod nebo pomoct dobré věci? Důvodů se najde spousta a každý je správný. Vyberte si ten svůj a vyběhněte na cestu.

Běhejme a pomáhejme útulkům, Noční běh pro Světlušku, Charitativní běh pro ranou péči jako součást oblíbeného CRAFT Brněnského půlmaratonu, možností, jak běháním přispět na dobrou věc, je v Brně i jeho okolí mnoho. Z dalších běžeckých akcí můžeme jmenovat například tradiční Běh Lužánkami, který letos probíhá virtuálně ve třech týdnech, nebo kontinuální Luďkův běh, kde závodíš sám se sebou a s časem. Zkusit můžete také Sunrise Marathon, Špilberk Run, Brněnskou 25 či Schody AŽ nahoru v brněnské AZ Tower. Ve městě se pravidelně konají i akce Spartan Race, při kterých kromě běhu otestujete i sílu a celkovou fyzickou kondici. Dejte si pořádně do těla v kratších i delších závodech a bězích, je z čeho vybírat.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.

Zažijte vodácké dobrodružství přímo v Brně

Poznejte Brno a jeho okolí tak, jak jste ho ještě neviděli. I když se to nezdá, řeky ve městě nabízí spoustu pěkných a vodácky zajímavých úseků. Plavby Brnem představují netradiční volnočasovou aktivitu atraktivní pro děti i dospěláky. Vyjeďte si na vodu na jeden den či jen tak „po práci“.

Cvičíme venku!

Brno je plné venkovních sportovišť, bohaté vyžití je například kolem přehrady či na Kraví hoře, kromě basketbalových a beachvolejbalových hřišť tu naleznete také tenisové kurty, minigolf či workoutová hřiště.

Léto hýbe Brnem… hýbej se s ním!

Je to tady! Slunce pálí do vodní hladiny, zmáčený ručník se povaluje na dřevěném molu, únikem před silou paprsků je alej stromů podél cyklostezky, tráva voní a každé volné místo se plní lidmi, kteří se chtějí hýbat či relaxovat na čerstvém vzduchu. Čas plavání, čas dlouhých večerů, čas letních sportů!