Zdokonalte se ve svých koníčcích nebo objevte úplně nové. Foto: Pocket media

Každý člověk by měl mít pět koníčků. První, který vám vydělá peníze, druhý, který vás udrží ve formě, třetí, který podpoří vaši kreativitu, čtvrtý, kterým se budete vzdělávat, a konečně pátý, který potěší vašeho ducha. Schválně, kolik jich máte vy? 

Aby se člověk cítil naplněný, potřebuje rozvíjet hned několik aspektů svého bytí. Podle některých zdrojů je ideální, pokud je těchto aspektů hned pět. První, ale ne nutně nejdůležitější oblastí, je činnost vykonávaná pro peníze, tedy v ideálním případě vaše práce, která vás zároveň i baví. Druhým aspektem je pohyb, který zaručí to, že se ve svém těle budete cítit dobře. Stejně jako nezáleží na tom, jaké práce vás baví, je také jedno, jestli chcete tělo posilovat běháním, turistikou nebo jógou. Třetí oblastí, kterou by měl každý z nás kultivovat, je kreativita. Malování, fotografování nebo třeba hra na kytaru zaručí flexibilitu mozku, na druhou stranu vzdělávání, čtvrtý aspekt, ho posílí. Poslední oblastí, které bychom se měli věnovat, je naše duše a naše myšlenkové proudy, které si zaslouží pauzu. Kolika hobby jste se dopočítali? A máte alespoň jednoho zástupce v každé oblasti? Pokud ne, nebojte, nikdy není pozdě začít. Novou zálibu si vyberte třeba tak, že konečně zkusíte něco, po čem jste dlouho toužili. Jestli je období pandemie pro něco dobré, tak pro to, že mají lidé konečně dostatek času sami na sebe. Když k tomu navíc připočtete fakt, že se nacházíme v době internetové a všechny informace a vědomosti máme na dosah ruky, na cestě k vašemu spokojenějšímu já už vám nebude nic překážet. 

KAM za kurzy a webináři

Flower Academy
Akreditované kurzy floristiky
www.floweracademy.cz

Fotograf Brno, Michal Bernátek
Kurz postprodukce od zkušeného fotografa
https://www.myphoto.cz

Kurzy z obýváku
Začněte psát vlastní příběhy
www.kurzyzobyvaku.cz
Článek u nás na webu

Rebelion Ateliér Brno
On-line kurzy šití
www.rebelionatelier.cz/online-kurzy

Módní dílna Habrová
Šití pro začátečníky i pokročilé
www.modni-dilna.cz

Bar akademie Brno
Barmanská škola pro gastronomické nadšence
www.fb.com/barakademiebrno

Nina English
Bez učebnic a školních lavic
www.ninaenglish.cz

Broňa
Angličtina s nadšeným učitelem z Brna
www.brona.cz

ACZ
On-line vzdělávací centrum
www.acz-kurzy.cz

LearningHub.
Místo pro váš on-line rozvoj a inspiraci
www.learninghub.cz
Článek u nás na webu

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Lelkujte! Ale s mírou

Ano, my víme. Léto je tady a s ním i dobrá nálada a pocit, že si chceme a vlastně i musíme užívat. Souhlasíme s vámi! Na druhou stranu léto neznamená, že se máme vykašlat na práci sami na sobě nebo zapomenout na naše dlouhodobé cíle. Spíš je to naopak.

Konference Leadership 2021

Jak se naučit inspirovat a motivovat druhé? Jak najít odvahu ke změně? A jak u toho všeho zároveň zůstat svůj? To všechno se naučíte na on-line Konferenci Leadership, která se uskuteční ve čtvrtek 27. května od 17 do 22 hodin.

Vše o studiu jazyků na jednom místě

Tipy, informace, návody, zajímavosti, zkrátka všechno to, co potřebujete nebo chcete vědět o studiu jazyků, najdete na blogu Jazykového centra Correct. Čtěte a učte se. Nabité znalosti se vám budou hodit nejen pro lepší pochopení cizí řeči.

Němčina s Österreich Institutem Brno

Specialisté na němčinu v Brně již od roku 2001! Österreich Institut Brno nabízí kurzy různé intenzity pro zájemce všech jazykových úrovní a věkových kategorií. Zlepšete či získejte znalosti, které vám pomohou v budoucím studiu i pracovním životě.

Kolik řečí umíš… tolik řečí umíš

Hello. Hola. Hallo. Bonjour. Капуста. Toto je pozdrav „ahoj“ v pěti jazycích. Vlastně ve čtyřech – anglicky, španělsky, francouzsky a německy. Rusky je tam napsáno „kapusta“. Proč? Protože učit se jazyky je důležité, jinak vám může každý navykládat, co chce.