Pacienti zařízení Doktor Brno s.r.o. svojí osobní zkušeností potvrzují závěry o prospěšnosti vysokých dávek vitamínu C ze světových klinických studií. Foto: Doktor Brno s.r.o.

Trápí vás únava, opakovaná nachlazení a virová onemocnění? Vitamin C pomáhá zmírnit příznaky nebo tyto stavy dokonce úplně eliminovat. Podle posledních amerických klinických studií se navíc ukazuje, že vysoké dávky vitamínu C působí také protinádorově. 

Aplikace infuze

Výhody nitrožilního podání

Při nitrožilním podání vitamínu C se oproti požití ve formě tabletky organismus stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně. Vitamín C se také využívá jako podpůrná léčba při poruchách imunitní reakce, jako jsou astma, alergická a autoimunitní onemocnění. Má své uplatnění i při nemocech spojených s degenerací kolagenu, např. při degenerativních onemocněních pohybového ústrojí, při problémech s klouby nebo páteří či při paradentóze.

Klinické studie a praxe také potvrzují úspěšné využití vysokých dávek vitamínu C jako doplňkové léčby při onkologických onemocněních. Vitamín C posiluje protinádorový účinek klasické onkologické terapie a zároveň chrání před jejími účinky zdravé buňky. Vysoké dávky vitamínu C nesporně zkvalitňují život onkologických pacientů. 

Vitamín jako prevence

Preventivní podávání vysokých dávek vitamínu C nitrožilně je také možné vždy doporučit u lidí ve stavu oxidačního stresu – jedná se o pacienty, kteří jsou přepracovaní, špatně se stravují, jsou chronicky unavení. Z aplikace mají prospěch i lidé pracující ve stresových podmínkách, například sportovci nebo manažeři.

S nitrožilním podáváním vitamínu C mají již několikaleté velmi dobré zkušenosti v zařízení Doktor Brno s.r.o.  a i přesto, že zdravotní pojišťovny infuze vitamínu C nehradí, velké množství spokojených klientů se k této podpůrné léčbě do uvedeného zařízení opakovaně vrací.

Doktor Brno s.r.o.
MUDr. Lenka Dybová
Masarykova 31, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vánoční dárek musí být skutečné překvapení, říkají majitelky obchůdku ByloByLibo

Jaká atmosféra panuje v obchůdcích ByloByLibo před Vánoci? Co je pro jejich majitelky ztělesněním skvělého vánočního dárku? A je součástí dárku i to, jak je zabalen a prezentován? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vitamín C podávaný ve vysokých dávkách

Z 1 gramu klasického vitamínu C se dokáže střevní sliznicí vstřebat pouze menší část (přibližně 200 mg), zbytek se z těla vyloučí. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. Organizmus se tak stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně.

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.