Ústředním tématem druhé science show je těžiště. Foto: VIDA! science centrum

Věda nemá hranice, a proto si ji můžete dosyta užít i doma. Zábavní vědecký park VIDA! si pro vás připravil program – desítky zajímavých a jednoduchých pokusů, filmové science show nebo sérii videí, která vám poodhalí základní fyzikální a chemické jevy do 90 vteřin.

V archivu doprovodného programu najdete desítky videí věnovaných různým vědeckým jevům. Dvě filmové science show přitom vznikly pouze pro on-line publikum. První z nich je Teleskop, film plný pokusů při jedinečné cestě na vesmírnou planetu. Další show, která je věnována těžišti, nese název Vytěž princip a odehrává se v prostředí cirkusových akrobatů. Část on-line programu si zajisté užijí i zvídaví dospělí. Díky edukačním videím se dozvědí, jak fungují běžné věci, se kterými denně zacházejí. Na jakém principu funguje moka konvička, gramofon nebo proč je západ slunce barevný? To vše se dozvíte na webu uvedeném v patičce článku.

VIDA! science centrum
www.vida.cz
www.fb.com/vidabrno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.