Ústředním tématem druhé science show je těžiště. Foto: VIDA! science centrum

Věda nemá hranice, a proto si ji můžete dosyta užít i doma. Zábavní vědecký park VIDA! si pro vás připravil program – desítky zajímavých a jednoduchých pokusů, filmové science show nebo sérii videí, která vám poodhalí základní fyzikální a chemické jevy do 90 vteřin.

V archivu doprovodného programu najdete desítky videí věnovaných různým vědeckým jevům. Dvě filmové science show přitom vznikly pouze pro on-line publikum. První z nich je Teleskop, film plný pokusů při jedinečné cestě na vesmírnou planetu. Další show, která je věnována těžišti, nese název Vytěž princip a odehrává se v prostředí cirkusových akrobatů. Část on-line programu si zajisté užijí i zvídaví dospělí. Díky edukačním videím se dozvědí, jak fungují běžné věci, se kterými denně zacházejí. Na jakém principu funguje moka konvička, gramofon nebo proč je západ slunce barevný? To vše se dozvíte na webu uvedeném v patičce článku.

VIDA! science centrum
www.vida.cz
www.fb.com/vidabrno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.