Moravské zemské muzeum spustilo výzvu pro děti a mládež, informace najdete na webu muzea. Foto: MZM

Moravské zemské muzeum vyzývá děti a studenty, aby se aktivně zapojili do vyhledávání, představení a zdokumentování předmětů či jevů, které by se mohly stát součástí muzejních sbírek nebo být v muzeu prezentovány. Třeba za 100 let!

Tématem letošního prvního ročníku je příroda roku 2021. Může se jednat například o přírodní nebo archeologickou lokalitu, přírodninu či zvíře, klidně domácí. A jak to celé probíhá? Děti natočí přibližně tříminutovou videoreportáž, prostřednictvím formuláře na webu MZM své video nahrají, a to od 20. února do 30. dubna letošního roku. 

Pak proběhne hodnocení ve dvou věkových kategoriích, vítězové budou náležitě odměněni, a pokud to epidemiologická situace dovolí, vyhlášení vítězů bude slavnostní. Odměnu za účast v soutěži ale obdrží všichni účastníci a také všechna videa, která splní podmínky soutěže, budou na webu muzea zpřístupněna. Každý účastník získá osvědčení „muzejní reportér“.

Staň se muzejním reportérem/reportérkou
Moravské zemské muzeum

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Mainer a Paučo v Etcetera Gallery

Koncentrovaný výběr děl Martina Mainera a Samuela Pauča v Etcetera Gallery tvoří převážně obrazy z posledních dvou let.

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot…

ROBOT2020 je výstava, kterou musíte vidět. Mechanický bubeník Josef ze hry Machinárium, robotické modely dinosaurů, replika endoskeletonu Arnolda Schwarzeneggera s jeho vlastnoručním podpisem, autorský film Vladimíra 518, erotická robotika 21. století, díla Krištofa Kintery a Jaroslava Róny, robotická dojička krav, Werichův filmový Golem jako historicky první český robot a desítky dalších odkazů na slovo robot, které poprvé zaznělo před sto lety v Čapkově divadelní hře R.U.R.