Zajímá vás, jak se připravuje Hudební festival Znojmo? Nebo jak je možné, že se Znojmo stává místem kavárenských povalečů? Odpovědi naleznete v novém podcastu. Foto: Znojemská Beseda

Už brzy se můžete těšit na ty nejvymazlenější podcasty Znojemské Besedy. Z.BESEDY – právě takový název nový podcast dostal. Čeká vás půlhodinka povídání se zajímavými hosty.

Poslechnete si nejen dobrodružné příběhy osobností ze Znojma, ale také se dozvíte více o přípravách kulturních akcí nebo dostanete tipy, kam vyrazit. Můžete se těšit na příběhy mladých podnikatelů ze Znojma a informace o zajímavých projektech.

U podcastů vás pravidelně přivítá buď Radek Bortlík nebo Karel Semotam, kteří se na chvíli vcítí do role vás, posluchačů, a položí otázky hostům přímo na tělo. Otevírá se tak nová cesta k informacím pro Znojmáky i pro ty, kteří se o Znojmo zajímají. Přemýšleli jste někdy, jak se organizuje průvod na vinobraní, který čítá na 400 účastníků? Nebo kolik známých hereckých osobností pochází právě ze Znojma? Pak sledujte profil Z.BESEDY na Spotify, Podcasty nebo na YouTube a čekejte, jakého prvního hosta během dubna představíme.

Z.BESEDY
Znojemská Beseda

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.