Každého mazlíčka potěší dobré a kvalitní jídlo. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Doba pandemická změnila mnohé. Máme jiné návyky, věnujeme se jiným činnostem a uvědomujeme si nové skutečnosti, kterým jsme v době před koronavirem nejspíše nevěnovali takovou pozornost. Třeba obrovskou radost a pocit uvolnění, jakou nám přinášejí naši domácí mazlíčci.

Schválně si sami zkuste spočítat, kolikrát jste vašemu čtyřnohému (ale i méně či vícenohému) kamarádovi během pandemie poděkovali za to, že je. Vsadíme se, že nesčetněkrát. Psi, kočky a další zvířata nám denně pomáhají překonávat těžkou dobu, která nečekaně přišla. Každý den beze změny na nás doma čekají a dávají nám svou lásku. Otázkou však zůstává – dáváme jim dostatek na oplátku? Mnoho odborníků a lidí, kteří s domácími mazlíčky dlouhodobě pracují, tvrdí, že zvířata nás dokážou zbavit stresu a trablů tím, že je přebírají na sebe. Psi i kočky totiž cítí energie, které z nás vyzařují, a pomáhají nám tak s překonáváním našich vlastních problémů. Dělají to přirozeně a nezištně, ale přiznejme si, bylo by od nás fér jim taky dopřát nějakou tu duševní hygienu. Jak to udělat? Způsobů je nespočet. Váš zvířecí kamarád bude samozřejmě nejraději, pokud mu dáte vaši pozornost a váš čas. Vezměte ho na dlouhou procházku někam, kde ještě nikdy nebyl, dopřejte mu intenzivní drbání nebo zajistěte, aby se doma sešla celá rodina a všichni její členové se věnovali jen zvířeti. Každého mazlíčka také potěší dobré jídlo, které pro jednou nebude podáváno v granulované formě nebo jednoduchým otevřením konzervy. Nemusíme zmiňovat, že zvířata potěší také nová hračka nebo doplňky, kterými ji vyzdobíte. A když budete chtít přijít s něčím opravdu novým, zkuste například kurz, během nějž se s mazlíčkem ještě více sblížíte. Třeba takové agility, dogdancing nebo flyball bude váš pes zbožňovat. 

KAM pro krmení a výbavu

4dox
Šijí pro pejsky a pro vás
www.4dox.cz

HolidayCat
Spolehlivé hlídání pro kočky
www.holidaycat.cz

BARF Brno
Krmte masem
www.barfici.cz

MushGO
Osobně ozkoušeno
www.eshop.mushgo.cz

Dafík
Individuální hlídání a venčení
www.dafik.cz

Psycholog psů Pavel Bradáč
Pozitivní řešení problémového chování
www.psychologpsu.cz

Psí park
Výcvikové centrum
psipark.cz

Granule pro Brno
Krmení pro kočky i psy
www.granuleprobrno.cz

Dogfitness
Psí fyzioterapie
www.dogfitness.cz

Psichologie
Akademie psího on-line vzdělávání
www.psichologie.cz

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vysoké dávky vitamínu C proti stresu i nádorům

Trápí vás únava, opakovaná nachlazení a virová onemocnění? Vitamin C pomáhá zmírnit příznaky nebo tyto stavy dokonce úplně eliminovat. Podle posledních amerických klinických studií se navíc ukazuje, že vysoké dávky vitamínu C působí také protinádorově.

Pomozte útulkům v Brně a okolí

Podpořte kočičí domovy, útulky pro zatoulané pejsky i azyly pro zvířata všeho druhu. V Brně i okolí je spousta lidí, která se rozhodla němým tvářím s vynaložením velkého úsilí zajistit lepší život. Přidáte se k nim?

Opečujte svého mazlíčka

Doba pandemická změnila mnohé. Máme jiné návyky, věnujeme se jiným činnostem a uvědomujeme si nové skutečnosti, kterým jsme v době před koronavirem nejspíše nevěnovali takovou pozornost. Třeba obrovskou radost a pocit uvolnění, jakou nám přinášejí naši domácí mazlíčci.

Kam pro současné umění

Řešíte, co si pověsit na stěny, aby se váš byt stal tím pravým domovem? Ať už se ve výtvarném umění vyznáte či nikoliv, investice do něj se vyplatí.

S láskou ke dřevu

Když se láska k práci se dřevem spojí s dobrým nápadem a touhou pomáhat, vznikne… From The Forest.