Za krásami Střední a Jižní Ameriky vás provede svérázný vypravěč Pavel Svoboda. Foto: Pavel Svoboda Photography

Cestování, zajímavá témata i známé osobnosti. Pokud váš ještě neomrzely on-line aktivity, doporučujeme se podívat na některou z níže vyjmenovaných přednášek nebo talk show a podpořit danou iniciativu či instituci.

Projekt Káznice LIVE vznikl na jaře minulého roku jako reakce na koronavirovou pandemii. V rámci této brněnské iniciativy jsou vysílány koncerty, ale také (talk) show, které uvádí herec, zdravotní klaun a moderátor Filip Teller. Hosty v minulosti byly například stand-up komička Adéla Elbel, komentátor fotbalových zápasů Petr Švancara nebo podnikatel Jan Vlachynský. Pokud se vám stýská po cestování, můžete alespoň nasát atmosféru vzdálených krajů z fotografií a příběhů různých cestovatelů na přednáškách, které pořádá Café Práh. Nahlédnete do Guatemaly, Kolumbie a na další zajímavá místa. A navíc, cestovatelské tipy do budoucna se hodí vždy, že ano?

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.