Za krásami Střední a Jižní Ameriky vás provede svérázný vypravěč Pavel Svoboda. Foto: Pavel Svoboda Photography

Cestování, zajímavá témata i známé osobnosti. Pokud váš ještě neomrzely on-line aktivity, doporučujeme se podívat na některou z níže vyjmenovaných přednášek nebo talk show a podpořit danou iniciativu či instituci.

Projekt Káznice LIVE vznikl na jaře minulého roku jako reakce na koronavirovou pandemii. V rámci této brněnské iniciativy jsou vysílány koncerty, ale také (talk) show, které uvádí herec, zdravotní klaun a moderátor Filip Teller. Hosty v minulosti byly například stand-up komička Adéla Elbel, komentátor fotbalových zápasů Petr Švancara nebo podnikatel Jan Vlachynský. Pokud se vám stýská po cestování, můžete alespoň nasát atmosféru vzdálených krajů z fotografií a příběhů různých cestovatelů na přednáškách, které pořádá Café Práh. Nahlédnete do Guatemaly, Kolumbie a na další zajímavá místa. A navíc, cestovatelské tipy do budoucna se hodí vždy, že ano?

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.