Kde v Brně rádi hrají Beps’n’Johnnies, na čem zrovna pracují a jaké počiny je na lokální hudební scéně v poslední době nejvíce zaujaly? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kde v Brně rádi hrajete – máte oblíbená místa, kluby?

Naše brněnská srdcovka je Kabinet MÚZ, cítíme se tam jako doma. Dělají tam nejen super koncerty, ale i skvělou veganskou kuchyni, kterou má pod palcem Die Küche. Rádi chodíme na koncerty i do Bajkazylu, kterému, obzvlášť v téhle době, držíme palce. 

Na čem teď, když hraní naživo není možné, pracujete? Uslyšíme od vás nějakou novou hudbu?

IVO: S deskou, kterou jsme vydali minulý rok, jsme bohužel moc koncertů neodjeli a v nejbližší době žádný nový release nechystáme. Nový materiál se sice nějakým způsobem rýsuje, ale vzhledem k situaci to jde pomalu, takže desku pravděpodobně nevydáme dříve než příští rok. Každý se teď věnujeme tomu „svému“, na co nebylo s kapelou tolik času – Bára maluje, Miloš se položil do sportu a já jsem stále ponořený do muziky, ačkoli teď jen v rámci bytu.

Jaké počiny na brněnské hudební scéně vás v poslední době nejvíc zaujaly?

IVO: Jsme rádi, že v máme v Brně spoustu kamarádů, co dělají pořád novou muziku. Aktuálně fresh je třeba nová deska TRYO, která vyšla u labelu Kabinet Records, jinak se určitě vyplatí sledovat kapely Sinks, Metronome Blues, Science Killer, Snackthief, Bare Escape, MMNK nebo Voodooyoudo. 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.