„Těšíme se, až společně ve Zbrojovce vytvoříme něco opravdu jedinečného,“ říká zakladatel INDUSTRY Pavel Stratil. Foto: INDUSTRA

Po dlouhých osmi letech se brněnský hub INDUSTRA přestěhoval z mrazíren na Masné do prostor Nové Zbrojovky v Židenicích. Novou adresu tak získalo celé kreativní centrum včetně galerie umění, divadla, rezidenčního prostoru, makerspace, inkubátoru i kavárny. 

Stěhování proběhlo za účasti desítek dobrovolníků na konci února pod záštitou CPI Property Group. Společným cílem s developerem je přeměna téměř nevyužitého brownfieldu bývalé Zbrojovky v moderní a plnohodnotnou čtvrť. Ředitel brněnského developmentu CPI PG Miroslav Pekník považuje INDUSTRU za jeden z nejvýznamnějších kreativních hubů v ČR. „Během několika dní jsme s lidmi z CPI Property Group nalezli tolik společného, že náš přesun z obou stran vnímáme jako velkou příležitost pro celé Brno,“ říká zakladatel INDUSTRY Pavel Stratil a uzavírá: „Těšíme se, až společně ve Zbrojovce vytvoříme něco opravdu jedinečného.“

Kultura z pohodlí domova i dobré skutky

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

Brno díky hudbě úspěšně integruje děti ze sociálně ohrožených skupin

Cílem projektu OnStage je zavádět do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity tak, aby napomáhaly k pozitivní společenské změně. V tomto úsilí se spojilo město Brno s dalšími šesti evropskými městy, která získávají a předávají si zkušenosti, jak hudební programy pro sociální změnu efektivně zavádět.

Brno INdustrial zve na procházky

Velkým hitem loňské sezóny byly procházky s průvodcem po industriálním Brně. Brno, nazývané také moravský Manchester, má v této oblasti unikátní nabídku a TIC BRNO také letos nabízí tři prohlídky, díky kterým ji můžete zevrubně prozkoumat.

Skryté příběhy

Švédové na tahu, Hon na Edisona, Mamutí problém či Jošt a smrtící mošt. To jsou trasy venkovní hry Skryté příběhy, která je určena pro zvídavé děti od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Trasy jsou rozmístěny po celém území České republiky a každý týden přibývají.

Kryt Denis připravuje otevření

Tři zamřížované vstupy pod kopcem u zastávky Nové sady možná zachytí pozornost kolemjdoucích. Ne každý však už ví, kam tyto vstupy vedou. Přesto by je ve své době mohly zachránit před nebezpečným útokem a nepřátelským ohrožením. Jedná se o kryt civilní obrany zvaný Denis, který má být v květnu zpřístupněn veřejnosti k prohlídkám.