„Těšíme se, až společně ve Zbrojovce vytvoříme něco opravdu jedinečného,“ říká zakladatel INDUSTRY Pavel Stratil. Foto: INDUSTRA

Po dlouhých osmi letech se brněnský hub INDUSTRA přestěhoval z mrazíren na Masné do prostor Nové Zbrojovky v Židenicích. Novou adresu tak získalo celé kreativní centrum včetně galerie umění, divadla, rezidenčního prostoru, makerspace, inkubátoru i kavárny. 

Stěhování proběhlo za účasti desítek dobrovolníků na konci února pod záštitou CPI Property Group. Společným cílem s developerem je přeměna téměř nevyužitého brownfieldu bývalé Zbrojovky v moderní a plnohodnotnou čtvrť. Ředitel brněnského developmentu CPI PG Miroslav Pekník považuje INDUSTRU za jeden z nejvýznamnějších kreativních hubů v ČR. „Během několika dní jsme s lidmi z CPI Property Group nalezli tolik společného, že náš přesun z obou stran vnímáme jako velkou příležitost pro celé Brno,“ říká zakladatel INDUSTRY Pavel Stratil a uzavírá: „Těšíme se, až společně ve Zbrojovce vytvoříme něco opravdu jedinečného.“

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.