Výběr správné boty sníží riziko zranění, kvalitní oblečení a doplňky zase udělají z běhu příjemnější zážitek. Foto: Pocket media

Začínáte běhat? Přemýšlíte, jaké si pořídit boty, oblečení, doplňky, co vše vlastně k běhu potřebujete? Rozhodujícím faktorem by neměla být cena nebo vzhled, ale především kvalita, použité materiály, vhodný střih a kompatibilita s vaším typem nohy či terénem.

Dobrá bota = zdravá noha

Jak vybrat běžecké boty? Důležitý je terén, na kterém je hodláme používat. Rozlišujeme boty silniční, které mají hladší podrážku a lepší tlumení, a boty trailové, díky jejichž výraznějšímu vzorku je snazší překonávat bláto či nerovný povrch. Důležitým faktorem výběru bot je také došlap – nevíme-li, jaký došlap máme, může pomoci specializovaná diagnostika, kterou nabízí mnohé obchody s obuví. V době jejich uzavření se pak musíme spoléhat na on-line rady a návody, platí však, že pokud si nejsme jistí, je nejlepší zvolit obuv neutrální. Stejně tak bychom si měli předem určit, zda boty budeme používat na závody či trénink. Závodní jsou lehčí, umožňují větší rychlost, ale také snadněji podléhají opotřebení. Co se týče velikosti, měli bychom mít u bot kvůli natékání nohou při běhu vždy alespoň půl až centimetrovou rezervu.

Oblečení a doplňky

Při výběru oblečení musíme brát zřetel především na materiál… a počasí. Začneme kvalitním spodním prádlem a běžeckými ponožkami, které díky speciálním vláknům nesklouznou z nohy a odvádí pot. U dalších vrstev jsou vždy vhodnější funkční materiály, pozor si musíme dát i na to, jak nám budou sedět a zda nám některé švy při delším běhu nebudou způsobovat nepohodlí. Oděv můžete doplnit potítkem, chytrými hodinkami s funkcí měření tepu a krokoměrem nebo například čelovkou, rozhodnete-li se běhat potmě.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.