Plahočte se naučnou stezkou Járy Cimrmana. Foto: mapy.cz

Příznivci českého všeuměla, neznámého génia Járy Cimrmana zbystří! Lomnicí u Tišnova totiž vede naučná stezka, po které se můžete projít (nebo plahočit) až k hájence pod vrchol Sýkoře. Trasa je dlouhá asi 5 kilometrů a má několik zastavení, kterým se tady říká tzv. plahočiny.

Stezka vedoucí po žluté turistické značce začíná přímo na lomnickém náměstí u autobusové zastávky, kde najdete plastiku nohy Járy Cimrmana a vysvětlení pojmu „plahočina“. Trasa dále vede přírodní památkou Klášterce, Synalovská kopanina a Sykoř. Naučnou stezku zpestřují cedulky mapující Cimrmanův život. Mezi nimi najdete humorné texty, úryvky z divadelních her či písní. Na konci trasy vás pak odmění Cimrmanova zploštělá busta, tzv. plostika. Pokud by se vám zachtělo pokračovat v plahočení dále, můžete dojít až na hrad Pernštejn. Procházka se tak prodlouží asi na 8 kilometrů.

Naučná stezka Járy Cimrmana
Lomnice u Tišnova

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.

Není zámek jako zámek, vzkazují Lysice

Na co se můžete o prázdninách těšit v krásných prostorách Státního zámku Lysice?

Znojemské kulturní léto

Tento způsob kulturního léta ve Znojmě se bude líbit. Čekají vás desítky zážitkových večerů u rotundy, multižánrový minifestival Playáda, přesunuté Pivní slavnosti, Divadelní Louka, Slavnosti okurek, Znojmo žije divadlem nebo program na Káře.