Na e-shopu najdete originální dárkové předměty i zábavu pro celou rodinu. Foto: VIDA! science centrum

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA! 

„Víme, jak obtížné je zabavit děti v této nelehké době, proto rodičům nabízíme spoustu domácích pomocníků. Cílem je, aby si děti nejen hrály, ale i poznávaly, jak funguje svět kolem nás. Zboží do našeho obchodu pečlivě vybíráme. Najdete tu věci české výroby, krásné sety od francouzského výrobce Djeco, ale třeba i recyklovatelnou stavebnici ze zbytků cukrové třtiny vyrobenou v Holandsku,“ vysvětlila Marie Hlaváčková, vedoucí obchodu ve VIDA! Chytrým hračkám pro nejmenší děti je na e-shopu věnovaná samostatná sekce – objevíte zde například netradiční hru, při které si děti osvojí rozpoznávání levé a pravé strany, naučí se základní počty nebo se procvičí v protikladech.

Díky novému e-shopu si navíc můžete koupit i originální dárkové předměty vyrobené speciálně pro VIDA! Slušet vám bude třeba VIDA! batůžek ozdobený sloganem Nesu rozumy nebo nákrčník s portrétem Alberta Einsteina. Tím však nabídka nekončí. Zakoupit je možné i poukaz na startovní balíček k venkovní hře Šifra Kurta Gödela. Vybírejte ze dvou verzí: pro rodiny s dětmi od 8 let a pro mírně pokročilé luštitele. Hra vás zavede do brněnských ulic, kde si užijete spoustu zajímavých úkolů a šifer. 

VIDA! e-shop
VIDA! science centrum

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.