Na e-shopu najdete originální dárkové předměty i zábavu pro celou rodinu. Foto: VIDA! science centrum

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA! 

„Víme, jak obtížné je zabavit děti v této nelehké době, proto rodičům nabízíme spoustu domácích pomocníků. Cílem je, aby si děti nejen hrály, ale i poznávaly, jak funguje svět kolem nás. Zboží do našeho obchodu pečlivě vybíráme. Najdete tu věci české výroby, krásné sety od francouzského výrobce Djeco, ale třeba i recyklovatelnou stavebnici ze zbytků cukrové třtiny vyrobenou v Holandsku,“ vysvětlila Marie Hlaváčková, vedoucí obchodu ve VIDA! Chytrým hračkám pro nejmenší děti je na e-shopu věnovaná samostatná sekce – objevíte zde například netradiční hru, při které si děti osvojí rozpoznávání levé a pravé strany, naučí se základní počty nebo se procvičí v protikladech.

Díky novému e-shopu si navíc můžete koupit i originální dárkové předměty vyrobené speciálně pro VIDA! Slušet vám bude třeba VIDA! batůžek ozdobený sloganem Nesu rozumy nebo nákrčník s portrétem Alberta Einsteina. Tím však nabídka nekončí. Zakoupit je možné i poukaz na startovní balíček k venkovní hře Šifra Kurta Gödela. Vybírejte ze dvou verzí: pro rodiny s dětmi od 8 let a pro mírně pokročilé luštitele. Hra vás zavede do brněnských ulic, kde si užijete spoustu zajímavých úkolů a šifer. 

VIDA! e-shop
VIDA! science centrum

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.