Zábavné „čarodějné“ odpoledne bude připraveno pro všechny, kdo budou mít zájem přijít. Foto: Kávéeska

Konec dubna je od pradávna spojován s pálením ohňů o Filipojakubské noci. Pálení vater, na kterých se v minulosti upalovaly „usvědčené čarodějnice“, aby nemohly dále škodit, se stalo novodobou symbolickou tradicí. 

V předvečer svátku 1. máje se proto zapalují ohně téměř na všech vesnicích i ve městech. Dnes už ale „pálení čarodějnic“ slouží pouze ke společenskému setkání.  Kávéeska – kulturní a vzdělávací středisko Brna-střed – také jedno takové setkání připravila.  Totiž zábavné odpoledne uprostřed parku pro malé ježibaby, čaroděje a jinou havěť, kteří přijdou v pátek 30. dubna od 15 do 18 hodin do Björnsonova sadu u Právnické fakulty.

Čekají vás různé čarovné atrakce, hopsání, soutěžení, výtvarná dílnička i divadelní představení. Vstup je zdarma, ohnivé občerstvení a buřtíky k opékání na ohýnku si budete moci zakoupit na místě. Pokud se akce nebude moci uskutečnit například kvůli velmi nepříznivému počasí nebo trvajícím vládním omezením, budete včas informování na webu Kávéesky.

30/4 15.00–18.00
Ježibabí slet a čarodějný rej v Björnsonově sadu
Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.