Zábavné „čarodějné“ odpoledne bude připraveno pro všechny, kdo budou mít zájem přijít. Foto: Kávéeska

Konec dubna je od pradávna spojován s pálením ohňů o Filipojakubské noci. Pálení vater, na kterých se v minulosti upalovaly „usvědčené čarodějnice“, aby nemohly dále škodit, se stalo novodobou symbolickou tradicí. 

V předvečer svátku 1. máje se proto zapalují ohně téměř na všech vesnicích i ve městech. Dnes už ale „pálení čarodějnic“ slouží pouze ke společenskému setkání.  Kávéeska – kulturní a vzdělávací středisko Brna-střed – také jedno takové setkání připravila.  Totiž zábavné odpoledne uprostřed parku pro malé ježibaby, čaroděje a jinou havěť, kteří přijdou v pátek 30. dubna od 15 do 18 hodin do Björnsonova sadu u Právnické fakulty.

Čekají vás různé čarovné atrakce, hopsání, soutěžení, výtvarná dílnička i divadelní představení. Vstup je zdarma, ohnivé občerstvení a buřtíky k opékání na ohýnku si budete moci zakoupit na místě. Pokud se akce nebude moci uskutečnit například kvůli velmi nepříznivému počasí nebo trvajícím vládním omezením, budete včas informování na webu Kávéesky.

30/4 15.00–18.00
Ježibabí slet a čarodějný rej v Björnsonově sadu
Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.