Kola, na nichž máte jízdu zdarma, poznáte podle zebřího designu či barev a loga firmy CTP. Foto: Nextbike

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

z každé jízdy zdarma

Krátká jízda? Neplaťte

Díky svým partnerům Zebra Technologies a CTP Invest mohou Brňané využít Nextbike zdarma, a to na 15 minut každé jízdy. Výhoda platí na kolech v barvách a s logy partnerů. Lidé je poznají snadno, 15 minut zdarma platí na 100 kolech v zebřím designu a 80 kolech v barvách a s logem firmy CTP. Celkem pak můžete v moravské metropoli využít 400 bicyklů Nextbike na více než 200 stanicích – pro rychlé přesuny, cesty do práce i výlety po okolí tak není nic jednoduššího než půjčit si kolo v nejbližší dostupné lokalitě a po ukončení jízdy ho v rámci platných zón vrátit tam, kde je vám to pohodlné.

Lepší zážitek z jízdy

Jak to funguje? Stáhnete si apku Nextbike do svého telefonu a zdarma se zaregistrujete. Po spuštění aplikace zvolíte „Půjčit kolo“, naskenujete QR kód na vámi zvoleném bicyklu a můžete vyrazit! Od letoška je navíc ježdění na kolech Nextbike v Brně ještě příjemnější. Služba zde totiž obměnila svou flotilu a místní i přespolní mohou nyní brněnské ulice brázdit na nových osmirychlostních kolech namísto třírychlostních. To podstatně zpříjemňuje zážitek z jízdy a především šetří vaše síly při jízdách do kopce. Až kolo nebudete potřebovat, vrátíte ho do oficiální stanice Nextbike poblíž a stáhnete páčku pod sedadlem směrem dolů – tím se výpůjčka automaticky ukončí.

Foto: Nextbike

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.