Kola, na nichž máte jízdu zdarma, poznáte podle zebřího designu či barev a loga firmy CTP. Foto: Nextbike

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

z každé jízdy zdarma

Krátká jízda? Neplaťte

Díky svým partnerům Zebra Technologies a CTP Invest mohou Brňané využít Nextbike zdarma, a to na 15 minut každé jízdy. Výhoda platí na kolech v barvách a s logy partnerů. Lidé je poznají snadno, 15 minut zdarma platí na 100 kolech v zebřím designu a 80 kolech v barvách a s logem firmy CTP. Celkem pak můžete v moravské metropoli využít 400 bicyklů Nextbike na více než 200 stanicích – pro rychlé přesuny, cesty do práce i výlety po okolí tak není nic jednoduššího než půjčit si kolo v nejbližší dostupné lokalitě a po ukončení jízdy ho v rámci platných zón vrátit tam, kde je vám to pohodlné.

Lepší zážitek z jízdy

Jak to funguje? Stáhnete si apku Nextbike do svého telefonu a zdarma se zaregistrujete. Po spuštění aplikace zvolíte „Půjčit kolo“, naskenujete QR kód na vámi zvoleném bicyklu a můžete vyrazit! Od letoška je navíc ježdění na kolech Nextbike v Brně ještě příjemnější. Služba zde totiž obměnila svou flotilu a místní i přespolní mohou nyní brněnské ulice brázdit na nových osmirychlostních kolech namísto třírychlostních. To podstatně zpříjemňuje zážitek z jízdy a především šetří vaše síly při jízdách do kopce. Až kolo nebudete potřebovat, vrátíte ho do oficiální stanice Nextbike poblíž a stáhnete páčku pod sedadlem směrem dolů – tím se výpůjčka automaticky ukončí.

Foto: Nextbike

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kultura z pohodlí domova i dobré skutky

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

Brno díky hudbě úspěšně integruje děti ze sociálně ohrožených skupin

Cílem projektu OnStage je zavádět do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity tak, aby napomáhaly k pozitivní společenské změně. V tomto úsilí se spojilo město Brno s dalšími šesti evropskými městy, která získávají a předávají si zkušenosti, jak hudební programy pro sociální změnu efektivně zavádět.

Brno INdustrial zve na procházky

Velkým hitem loňské sezóny byly procházky s průvodcem po industriálním Brně. Brno, nazývané také moravský Manchester, má v této oblasti unikátní nabídku a TIC BRNO také letos nabízí tři prohlídky, díky kterým ji můžete zevrubně prozkoumat.

Skryté příběhy

Švédové na tahu, Hon na Edisona, Mamutí problém či Jošt a smrtící mošt. To jsou trasy venkovní hry Skryté příběhy, která je určena pro zvídavé děti od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Trasy jsou rozmístěny po celém území České republiky a každý týden přibývají.

Kryt Denis připravuje otevření

Tři zamřížované vstupy pod kopcem u zastávky Nové sady možná zachytí pozornost kolemjdoucích. Ne každý však už ví, kam tyto vstupy vedou. Přesto by je ve své době mohly zachránit před nebezpečným útokem a nepřátelským ohrožením. Jedná se o kryt civilní obrany zvaný Denis, který má být v květnu zpřístupněn veřejnosti k prohlídkám.