Kola, na nichž máte jízdu zdarma, poznáte podle zebřího designu či barev a loga firmy CTP. Foto: Nextbike

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

z každé jízdy zdarma

Krátká jízda? Neplaťte

Díky svým partnerům Zebra Technologies a CTP Invest mohou Brňané využít Nextbike zdarma, a to na 15 minut každé jízdy. Výhoda platí na kolech v barvách a s logy partnerů. Lidé je poznají snadno, 15 minut zdarma platí na 100 kolech v zebřím designu a 80 kolech v barvách a s logem firmy CTP. Celkem pak můžete v moravské metropoli využít 400 bicyklů Nextbike na více než 200 stanicích – pro rychlé přesuny, cesty do práce i výlety po okolí tak není nic jednoduššího než půjčit si kolo v nejbližší dostupné lokalitě a po ukončení jízdy ho v rámci platných zón vrátit tam, kde je vám to pohodlné.

Lepší zážitek z jízdy

Jak to funguje? Stáhnete si apku Nextbike do svého telefonu a zdarma se zaregistrujete. Po spuštění aplikace zvolíte „Půjčit kolo“, naskenujete QR kód na vámi zvoleném bicyklu a můžete vyrazit! Od letoška je navíc ježdění na kolech Nextbike v Brně ještě příjemnější. Služba zde totiž obměnila svou flotilu a místní i přespolní mohou nyní brněnské ulice brázdit na nových osmirychlostních kolech namísto třírychlostních. To podstatně zpříjemňuje zážitek z jízdy a především šetří vaše síly při jízdách do kopce. Až kolo nebudete potřebovat, vrátíte ho do oficiální stanice Nextbike poblíž a stáhnete páčku pod sedadlem směrem dolů – tím se výpůjčka automaticky ukončí.

Foto: Nextbike

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Astrovíkend – dny tajemna a zdraví

Poradny, stánky, meditace, workshopy. Výklad z ruky i karet. Alternativní medicína.
MUDr. David Frej – Silný imunitní systém.

Brno má nový meeting point s dechberoucím výhledem

Designové prostředí luxusního dýmkařského Ignis Clubu v samém centru Brna je jako stvořené k pracovním schůzkám. Pokud tedy nechcete trávit čas v kanceláři a toužíte svůj pracovní čas nebo meetingy s klienty trošku oživit, Ignis vám k tomu dá vše, co potřebujete.

YOGA i-D přidává druhý sál

Studio YOGA i-D, které najdete v samém srdci Brna na ulici Poštovská v budově bývalé pošty, se chystá překročit hranice jógy a stát se prostorem dýchajícím pro pohyb v jeho rozličných podobách – od kardia až po balet. Buďte u toho!

Umělecké rezidence v INDUSTŘE žijí modernismem

V průběhu letošního roku se vybraní umělci z Česka a ze zahraničí snaží nabídnout veřejnosti nový pohled na modernistickou architekturu v projektu Modernismus pro budoucnost 360/365.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.