Peter Paul Rubens, Hlava Medusy, 1. čtvrt. 17. stol. Foto: Moravská galerie v Brně

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně. 

Druhou možností jsou virtuální prohlídky k výstavám, videa či interaktivní mapové aplikace. Navštivte například on-line videoprohlídku výstavy Chrám kamene, která se nachází v prostorách bývalých vodojemů. Jedná se o poslední dosud nepřístupnou část Špilberku, jež byla veřejnosti otevřena v červnu minulého roku. Další možností, jak se kreativně vyjádřit, jsou balíčky plné nápadů a tvůrčích aktivit, díky kterým se stanete sami umělci. Tyto kreativní tašky nabízí například Dům umění města Brna. Čtvrtým způsobem je vidět umění naživo ve veřejném prostoru. Projděte se k Domu umění, který nyní zdobí monstrózní venkovní instalace Oil on House vytvořená z 50 000 kusů použitých plastových lahví.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

A White Space In A White House

Tento nápis můžete zahlédnout v rekonstruované chodbě přiléhající ke kavárně Už nejsme Atlas v Bílém domě na Žerotínově náměstí, kde v průběhu měsíců červen–srpen probíhala umělecká rezidence belgického umělce Ericha Weisse.

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.