Peter Paul Rubens, Hlava Medusy, 1. čtvrt. 17. stol. Foto: Moravská galerie v Brně

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně. 

Druhou možností jsou virtuální prohlídky k výstavám, videa či interaktivní mapové aplikace. Navštivte například on-line videoprohlídku výstavy Chrám kamene, která se nachází v prostorách bývalých vodojemů. Jedná se o poslední dosud nepřístupnou část Špilberku, jež byla veřejnosti otevřena v červnu minulého roku. Další možností, jak se kreativně vyjádřit, jsou balíčky plné nápadů a tvůrčích aktivit, díky kterým se stanete sami umělci. Tyto kreativní tašky nabízí například Dům umění města Brna. Čtvrtým způsobem je vidět umění naživo ve veřejném prostoru. Projděte se k Domu umění, který nyní zdobí monstrózní venkovní instalace Oil on House vytvořená z 50 000 kusů použitých plastových lahví.

Slunečno, místy (konceptuálně) oblačno

Nad nádvořím Uměleckoprůmyslového muzea v Brně postupně vzniká levitující objekt s názvem Konceptuální oblak. Ten má být součástí nové koncepce muzea, které v současnosti prochází rekonstrukcí.

Na výstavy zve Barbora Javorová

Přesouváme. Prodlužujeme. Streamujeme. Točíme a fotíme. Sdílíme. Připravujeme, vyhlížíme. Improvizujeme. Nikdy toho nenecháme. Jaro 2021 bude v Brně zase krásné a kulturně bohaté. Až se skutečně všechna naše muzea a galerie otevřou, bude to posvátná chvíle. Takové chvíle se od nepaměti slavily, například poutěmi. I já se na ni vydám.

Unikněte s Technickým muzeem

Jste příznivci tzv. únikovek? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Lektoři Technického muzea v Brně si pro vás připravili virtuální únikovou hru, pomocí které se vydáte zpět v čase.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.

Brno Artists in Residence přivítá dva nové běloruské umělce

Dům umění města Brna přivítá v květnu v prostorách Domu pánů z Kunštátu nové rezidenty – běloruské umělce Alesju Žitkevič a Uladzimira Hramoviče.