Na čem pracuje herečka Andrea Horská? Cítí se více jako zpívající herečka, nebo hrající zpěvačka? A co pro ni znamená jaro v Brně? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem teď pracujete?

To je milá otázka takhle při lockdownu. Troufnu si říct, že v současné době usilovně pracuji na tom, abych se nezbláznila – kvůli divadelnímu deficitu, i kvůli tomu, co se tady pod vedením StBáků děje. Takže zatím čekám, až budeme moci svobodně hrát a zpívat, v plánu je zkoušení nového muzikálu v Praze, koncerty s kapelou Distant Bells, natáčení Brno Art Žurnál i představení Amadeus na brněnském Provázku. Doufejme, že nám všem z toho do té doby nešvihne a opravdu se někdy divadla a sály zase zaplní.

Cítíte se více jako zpívající herečka, nebo hrající zpěvačka?

Určitě se víc cítím jako zpěvačka než herečka. Herectví se do mého života připletlo až někdy v pubertě, zpívat jsem začala ve čtyřech letech. Ale exhibicionismus se u mě projevil velmi brzo, někdy v pěti letech jsem se postavila doprostřed šaliny, začala zpívat a recitovat na celý kolo a pak dychtivě očekávala od spolucestujících kokino… Mohla bych to zkusit zopakovat!

Co pro vás znamená jaro v Brně?

Jaro ve mně evokuje vůni naděje. V Brně se v tomto období ráda vracím na Kraví horu, na Žlutý kopec, a u nás v Soběšicích, tam máme nádherné jaro. Kéž je nám všem nadějí a radostí!

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zkušenosti z improvizačního divadla v politice využívám neustále, říká hejtman Jan Grolich

Rok je ve funkci hejtmana Jihomoravského kraje. Předtím deset let působil coby starosta obce Velatice kousek od Brna. Jaký byl přechod z komunální politiky do krajské? Proč se na jižní Moravě líbí filmařům i turistům? A jak kraj pomůže strádajícím pořadatelům kulturních akcí? S Janem Grolichem jsme se bavili o kultuře, gastronomii i setkání s papežem.

Základem je otevřená mysl, nechci být stará konzerva, říká ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc

Vzniknou za vilou Tugendhat nové Lužánky? Povede na Špilberk lanovka? A jak přiblížit instituci, jako je Muzeum města Brna, mladé generaci? S jeho ředitelem Zbyňkem Šolcem jsme si povídali o Brně, umění, architektuře i plánech do budoucna.

Na Brně mě baví, že je multižánrové, říká Hana Holišová

Jaký byl podzimní návrat na divadelní prkna? Jak se pěti hercům zkouší dvě role? A je těžší lidi rozesmát, nebo dojmout? S herečkou a zpěvačkou Hanou Holišovou jsme si povídali o muzikálu Pretty Woman, vystupování s big bandem i metalovou kapelou, o hledání rovnováhy… a samozřejmě o Brně!

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Do Prahy se jeďte podívat, do Brna bydlet, říká nadšený učitel angličtiny Broňa

Každý se může naučit anglicky. Alespoň podle Bronislava Sobotky, nadšeného učitele angličtiny z Brna. Broňu znáte z jeho oblíbeného YouTube kanálu, v srpnu vyšla jeho kniha Zamilujte se do angličtiny. Jak se z „trouby na jazyky“ stane učitel na letní škole na Oxfordu? Rozhovor o studiích, českém školství, motivaci a síle správného přístupu.