Na čem pracuje herečka Andrea Horská? Cítí se více jako zpívající herečka, nebo hrající zpěvačka? A co pro ni znamená jaro v Brně? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem teď pracujete?

To je milá otázka takhle při lockdownu. Troufnu si říct, že v současné době usilovně pracuji na tom, abych se nezbláznila – kvůli divadelnímu deficitu, i kvůli tomu, co se tady pod vedením StBáků děje. Takže zatím čekám, až budeme moci svobodně hrát a zpívat, v plánu je zkoušení nového muzikálu v Praze, koncerty s kapelou Distant Bells, natáčení Brno Art Žurnál i představení Amadeus na brněnském Provázku. Doufejme, že nám všem z toho do té doby nešvihne a opravdu se někdy divadla a sály zase zaplní.

Cítíte se více jako zpívající herečka, nebo hrající zpěvačka?

Určitě se víc cítím jako zpěvačka než herečka. Herectví se do mého života připletlo až někdy v pubertě, zpívat jsem začala ve čtyřech letech. Ale exhibicionismus se u mě projevil velmi brzo, někdy v pěti letech jsem se postavila doprostřed šaliny, začala zpívat a recitovat na celý kolo a pak dychtivě očekávala od spolucestujících kokino… Mohla bych to zkusit zopakovat!

Co pro vás znamená jaro v Brně?

Jaro ve mně evokuje vůni naděje. V Brně se v tomto období ráda vracím na Kraví horu, na Žlutý kopec, a u nás v Soběšicích, tam máme nádherné jaro. Kéž je nám všem nadějí a radostí!

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.