Pomocí center Europe Direct se můžete zapojit do témat souvisejících s EU. Foto: Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Knihovna Jiřího Mahena v Brně uspěla v loňské grantové výzvě pro provozování středisek Europe Direct v období 2021–2025 a byla vybrána za partnera Evropské komise. Knihovna je hostitelskou organizací střediska Europe Direct Brno již od roku 2005. 

Síť přibližně 500 informačních center Europe Direct je jedním z hlavních nástrojů Evropské komise k zapojení veřejnosti do témat souvisejících s EU na místní a regionální úrovni. Centra Europe Direct se nacházejí ve všech členských státech EU. Jejich úkolem je informovat evropské občany na místní a regionální úrovni o EU a odkázat je na informační zdroje a další služby a sítě.

Dále také organizují konference a akce pro širokou veřejnost. Na aktuální akce se můžete podívat živě na FB Europe Direct Brno. Sledujte jejich aktivity také na Instagramu, Twitteru a LinkedInu a neuniknou vám různé zajímavé soutěže, kvízy nebo třeba informace o úvodní akci do nového grantového období (2021–2025), kterou středisko Europe Direct plánuje uskutečnit fyzicky, jakmile to současná epidemiologická situace dovolí.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Europe Direct
www.fb.com/EvropskakomisevCR

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.