Pomocí center Europe Direct se můžete zapojit do témat souvisejících s EU. Foto: Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Knihovna Jiřího Mahena v Brně uspěla v loňské grantové výzvě pro provozování středisek Europe Direct v období 2021–2025 a byla vybrána za partnera Evropské komise. Knihovna je hostitelskou organizací střediska Europe Direct Brno již od roku 2005. 

Síť přibližně 500 informačních center Europe Direct je jedním z hlavních nástrojů Evropské komise k zapojení veřejnosti do témat souvisejících s EU na místní a regionální úrovni. Centra Europe Direct se nacházejí ve všech členských státech EU. Jejich úkolem je informovat evropské občany na místní a regionální úrovni o EU a odkázat je na informační zdroje a další služby a sítě.

Dále také organizují konference a akce pro širokou veřejnost. Na aktuální akce se můžete podívat živě na FB Europe Direct Brno. Sledujte jejich aktivity také na Instagramu, Twitteru a LinkedInu a neuniknou vám různé zajímavé soutěže, kvízy nebo třeba informace o úvodní akci do nového grantového období (2021–2025), kterou středisko Europe Direct plánuje uskutečnit fyzicky, jakmile to současná epidemiologická situace dovolí.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Europe Direct
www.fb.com/EvropskakomisevCR

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.