Výstavu Nic zvláštního najdete ve výlohách divadla BuranTeatr na Kounicově 20. Foto: BuranTeatr

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Městské divadlo Brno pokračuje s vysíláním talk show MdB KLUB na svém YouTube kanálu. V pořadu, který vedou moderátorky Jana Musilová, Barbora Goldmannová a moderátor Jonáš Florián, vystupují zajímavé osobnosti nejen z divadelního prostředí. Divadlo Husa na provázku vytvořilo nový formát rozhovorů s názvem #prvzk.podcast, ve kterých nahlíží známé osobnosti na situaci pandemie jinak než skrze čísla či statistiky. Mezi jejich hosty patří například herečka Tereza Marečková, zdravotní klaun Dalibor Buš či podnikatel Jiří Hlavenka. Divadlo BuranTeatr naopak láká lidi na procházku ke svým výlohám, ve kterých se po měsíci střídají výstavy s názvem Nic zvláštního poukazující na všední věci.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.

Cabaret des Péchés volá: Show must go on!

Přestože dostala kultura v posledním roce silný úder, brněnský Cabaret des Péchés se nevzdává a bojuje dál. Pro svou další existenci však potřebuje vás, hosty, fanoušky nebo milovníky kultury a gastronomie.

Divadlo Feste: Pokoušení

On-line premiéra inscenace Pokoušení, kterou si připravilo Divadlo Feste podle textu Václava Havla, proběhne v pátek 7. května od 20 hodin. 

Divadelní svět Brno 2021 bude!

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.