Výstavu Nic zvláštního najdete ve výlohách divadla BuranTeatr na Kounicově 20. Foto: BuranTeatr

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Městské divadlo Brno pokračuje s vysíláním talk show MdB KLUB na svém YouTube kanálu. V pořadu, který vedou moderátorky Jana Musilová, Barbora Goldmannová a moderátor Jonáš Florián, vystupují zajímavé osobnosti nejen z divadelního prostředí. Divadlo Husa na provázku vytvořilo nový formát rozhovorů s názvem #prvzk.podcast, ve kterých nahlíží známé osobnosti na situaci pandemie jinak než skrze čísla či statistiky. Mezi jejich hosty patří například herečka Tereza Marečková, zdravotní klaun Dalibor Buš či podnikatel Jiří Hlavenka. Divadlo BuranTeatr naopak láká lidi na procházku ke svým výlohám, ve kterých se po měsíci střídají výstavy s názvem Nic zvláštního poukazující na všední věci.

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.