Výstava Člověk ve vesmíru je součástí Brno Space Days, tentokrát zaměřených na výročí 60 let od cesty Jurije Gagarina na oběžnou dráhu. Foto: Robert Couse-Baker

Jurij Gagarin. Ve středu 12. dubna 1961 za pouhých devadesát minut oblétl planetu Zemi. O 60 let do minulosti nás svým programem vrátí akce Brno Space Days / Dny jihomoravské kosmonautiky. Prvního člověka ve vesmíru připomene, mimo jiné, výstava na náměstí Svobody.

Od čtvrtka 8. až do pondělí 12. dubna bude na náměstí Svobody k vidění výstava Člověk ve vesmíru, dále program letošních Brno Space Days / Dnů jihomoravské kosmonautiky nabídne především on-line program. Těšit se můžete na LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem na téma Stopařův průvodce po galaxii, premiéru pořadu Gagarin, on-line vysílání Jak to bylo před 60 roky s Tomášem Přibylem z Technického muzea nebo povídání Už 60 let ve vesmíru s výjimečnými hosty na vlnách Českého rozhlasu Brno. Brno Space Days/Dny jihomoravské kosmonautiky jsou součástí projektu Jihomoravský kraj fandí vědě 2021.

8–12/4
Člověk ve vesmíru
Brno Space Days / Dny jihomoravské kosmonautiky
www.hvezdarna.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Slunečno, místy (konceptuálně) oblačno

Nad nádvořím Uměleckoprůmyslového muzea v Brně postupně vzniká levitující objekt s názvem Konceptuální oblak. Ten má být součástí nové koncepce muzea, které v současnosti prochází rekonstrukcí.

Na výstavy zve Barbora Javorová

Přesouváme. Prodlužujeme. Streamujeme. Točíme a fotíme. Sdílíme. Připravujeme, vyhlížíme. Improvizujeme. Nikdy toho nenecháme. Jaro 2021 bude v Brně zase krásné a kulturně bohaté. Až se skutečně všechna naše muzea a galerie otevřou, bude to posvátná chvíle. Takové chvíle se od nepaměti slavily, například poutěmi. I já se na ni vydám.

Unikněte s Technickým muzeem

Jste příznivci tzv. únikovek? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Lektoři Technického muzea v Brně si pro vás připravili virtuální únikovou hru, pomocí které se vydáte zpět v čase.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.

Brno Artists in Residence přivítá dva nové běloruské umělce

Dům umění města Brna přivítá v květnu v prostorách Domu pánů z Kunštátu nové rezidenty – běloruské umělce Alesju Žitkevič a Uladzimira Hramoviče.