Vydejte se cestou udržitelného stravování. Fotili jsme minulý rok v Café Pilát. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Naše těla jsou tvořena tím, co jim dodáváme jako palivo. Nemůžeme očekávat, že budeme zdraví, pokud dennodenně jíme a pijeme něco, co je už ze své podstaty závadné. Věřili byste snad, že vaše auto pojede bez problémů, pokud mu nedáte ten správný benzín? 

Je těžké odolat. Čokoláda, bonbony, koláče, pizza, hamburgery, hranolky. Sladké limonády, cola, piva a hektolitry kafe. Ano, chápeme, není snadné si to přiznat, ale tohle nejsou potraviny, po kterých vaše tělo skutečně touží. Krátkodobě vám sice udělají radost, dlouhodobě vás ničí. Neříkáme, že máte s nezdravým jídlem ze dne na den přestat, my sami nejsme bez viny. Zkuste ale začít množství nezdravých potravin a nápojů vyvážit něčím, co vašemu tělu udělá skutečně dobře. Znáte to: vaše tělo, váš chrám. Tak si ho opečovávejte. Začít můžete jednoduše – přidat ke každému chodu nějakou zeleninu. A myslíme skutečnou zeleninu, ne něco, co je plné pesticidů a dalších chemikálií. Odpolední zákusek zase můžete vyměnit za kousek ovoce a množství kávy omezit na jeden šálek denně. Pivu řekněte ne, čisté vodě ano a alkohol omezte jen na vybrané dny, kdy si jeho relaxační účinky užijete naplno. Jakmile pár týdnů vydržíte, sami zjistíte, o kolik lépe se ve vlastním těle cítíte a že zdravý životní styl opravdu není něco, za co byste se měli stydět. Pomalý, ale udržitelný start vám dodá na kuráži, takže budete chtít pokračovat. Změna bude pozvolná, ale až se v novém životním stylu budete cítit dobře, můžete se do něj ponořit pořádně. Najít si vlastní dodavatele zeleniny a ovoce, zjistit, kde v Brně nejlépe nakoupit biopotraviny nebo třeba to, co znamená udržitelné stravování. 

KAM pro zdravé jídlo

Zdraví s chutí
Největší obchod se zdravou výživou v Brně
www.zdravischuti.cz

Nasyp si
Bezobalový e-shop a obchod
www.nasypsi.cz

Nesnězeno
Zachraň jídlo, než skončí v koši
www.nesnezeno.cz

1. terapeutická restaurace
Nový pohled na stravování
www.terapeutickarestaurace.cz

PIZZAPUNK
Punkově a vegansky
www.fb.com/pizzapunk.brno

Tři Ocásci
Férová kavárna, ryzí cukrárna a veganské lentamente
www.triocasci.cz

Zdravé bedýnky
Čerstvé ovoce a zelenina k vám domů
www.zdravebedynky.cz

Cidérka
Tradiční cider z jablek
www.ciderka.cz

Nebeské dortíčky
100% veganské cupcaky
www.nebeskedorticky.cz

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.