Průvodci jsou připraveni vyrazit © TIC BRNO

V nepandemických časech patří této akci tradičně třetí únorový víkend. Protože letos je ale vše jinak, plánuje TIC BRNO tuto oblíbenou akci uskutečnit 17. dubna. Zda se to podaří, je ve chvíli uzávěrky časopisu ve hvězdách, ale pořadatelé jsou připraveni.

Pokud se splní přání milionů lidí a covid-19 v dubnu ztratí svou sílu, bude třetí dubnová sobota v Brně patřit vám, průvodcům a tematickým prohlídkám. Již 18. ročník v Brně velmi oblíbeného Mezinárodního dne průvodců připravuje TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Město si můžete s profesionálními průvodci projít za sympatické vstupné 30 korun a jako vždy je připraveno mnoho zajímavých témat. Například Brněnské pověsti a zajímavosti i Brněnské maličkosti, Brno v baroku i Brno za hradbami od středověku po současnost, s průvodci bude možné projít Masarykovu čtvrť nebo Černá Pole a mnoho dalšího. Tedy, zda to bude možné, se uvidí. Sledujte on-line informační kanály pořadatele, kde se vše v pravou chvíli dozvíte.

Mezinárodní den průvodců 2021
17/4
www.GOtoBRNO.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.