Průvodci jsou připraveni vyrazit © TIC BRNO

V nepandemických časech patří této akci tradičně třetí únorový víkend. Protože letos je ale vše jinak, plánuje TIC BRNO tuto oblíbenou akci uskutečnit 17. dubna. Zda se to podaří, je ve chvíli uzávěrky časopisu ve hvězdách, ale pořadatelé jsou připraveni.

Pokud se splní přání milionů lidí a covid-19 v dubnu ztratí svou sílu, bude třetí dubnová sobota v Brně patřit vám, průvodcům a tematickým prohlídkám. Již 18. ročník v Brně velmi oblíbeného Mezinárodního dne průvodců připravuje TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Město si můžete s profesionálními průvodci projít za sympatické vstupné 30 korun a jako vždy je připraveno mnoho zajímavých témat. Například Brněnské pověsti a zajímavosti i Brněnské maličkosti, Brno v baroku i Brno za hradbami od středověku po současnost, s průvodci bude možné projít Masarykovu čtvrť nebo Černá Pole a mnoho dalšího. Tedy, zda to bude možné, se uvidí. Sledujte on-line informační kanály pořadatele, kde se vše v pravou chvíli dozvíte.

Mezinárodní den průvodců 2021
17/4
www.GOtoBRNO.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.