Team BAW © Jana Ovčáčková

Co plánovat, když na otázku, kdy budou otevřené galerie a kdy bude možné realizovat vernisáže, komentované prohlídky a workshopy, dokáže s určitostí odpovědět snad jen Bůh? 

Jenže právě na principech setkávání kurátorů, umělců, galeristů a studentů byl po dlouhé roky založen festival Brno Art Week. Po delších úvahách jsme se jako organizátoři vloni rozhodli přesunout akci do on-line prostředí. Natočili jsme řadu videí, která se snažila z aktivit jednotlivých galerií i z brněnské scény obecně přiblížit to, co je dostupné nehledě na lockdown. Vznikly tak procházky po uměleckých dílech či galeriích ve veřejném prostoru, artové rozcvičky nebo formát Listování, který přibližoval publikace o umění. A ukázalo se, že to funguje. Nyní hodláme v osvědčených formátech pokračovat. V jádru festivalu však zůstává myšlenka na propojení brněnských institucí věnujících se umění a poskytnutí platformy ke vzájemné spolupráci. Jednotlivé galerie se tak zapojují nejen vlastním programem, ale také příspěvky do nového formátu přibližujícího urbánní legendy – příběhy míst a domů, v nichž galerie sídlí a které musely zůstat zavřené. A připraveni jsme reagovat na všechno, včetně možnosti, byť za omezených podmínek, opravdu se potkat. Letošní ročník je pro nás takové kinder vajíčko, u nějž dítě do poslední chvíle netuší, co v něm bude. Na jeho obsah se nicméně velmi těšíme.

Silvie Šeborová
www.brnoartweek.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.