Poslechněte si mapu Brna © Františka Uřičářová

Velká část našich životů se za poslední rok přesunula do on-line prostoru a TIC BRNO pracuje na tom, aby v něm nebyla nuda. Například právě vznikající mapou zvukových nahrávek, kde jsou autory textu i mluvčími lidé, kteří si k některým místům v Brně vytvořili osobní vazbu, ať už pracovní, nebo osobní. 

Mapa zvukových nahrávek vám umožní poslech autentických lidských příběhů, které utvářejí město Brno a jeho historii. Poslechnete si ty, kteří ve městě žijí a pracují, ty, kteří si k místu, které popisují, vytvořili osobní vztah. A díky tomu poznáte místo možná i líp, ale určitě intenzivněji než na běžné mapě. Poznáte místa, která jsou specifická, k Brnu neodmyslitelně patří, mají svého genia loci. Například ulici Bratislavská, Kapucínskou hrobku, HaDivadlo… Mapa bude k dispozici zdarma na GOtoBRNO.cz a Spotify. A pozor! Máte-li i vy v Brně nějaké místo nebo lokalitu, ke které cítíte silné pouto a dobře ji znáte, a k tomu máte vypravěčské schopnosti, ozvěte se na uricarova@ticbrno.cz a možná se stanete součástí audioprůvodce.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.