Poslechněte si mapu Brna © Františka Uřičářová

Velká část našich životů se za poslední rok přesunula do on-line prostoru a TIC BRNO pracuje na tom, aby v něm nebyla nuda. Například právě vznikající mapou zvukových nahrávek, kde jsou autory textu i mluvčími lidé, kteří si k některým místům v Brně vytvořili osobní vazbu, ať už pracovní, nebo osobní. 

Mapa zvukových nahrávek vám umožní poslech autentických lidských příběhů, které utvářejí město Brno a jeho historii. Poslechnete si ty, kteří ve městě žijí a pracují, ty, kteří si k místu, které popisují, vytvořili osobní vztah. A díky tomu poznáte místo možná i líp, ale určitě intenzivněji než na běžné mapě. Poznáte místa, která jsou specifická, k Brnu neodmyslitelně patří, mají svého genia loci. Například ulici Bratislavská, Kapucínskou hrobku, HaDivadlo… Mapa bude k dispozici zdarma na GOtoBRNO.cz a Spotify. A pozor! Máte-li i vy v Brně nějaké místo nebo lokalitu, ke které cítíte silné pouto a dobře ji znáte, a k tomu máte vypravěčské schopnosti, ozvěte se na uricarova@ticbrno.cz a možná se stanete součástí audioprůvodce.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.