K běhání stačí pořídit si kvalitní boty a vhodné oblečení. Foto: Běh Lužánkami

Posilovny jsou střídavě otevřené a zavřené, cvičení doma před monitorem vás nebaví a chůze vám nedává zabrat tak, jak byste si představovali? Pokud se vám nechce chodit plavat do Prýglu nebo bušit na venkovních workout hřištích, zbývá vám jediné – nazout tenisky a vyběhnout do ulic.

Těžko byste hledali někoho, kdo nikdy neběhal. Běh je přirozený lidský pohyb, a přestože nepatříme mezi ty nejrychlejší běžce v živočišné říši, jako jedni z mála máme těla uzpůsobena k překonávání dlouhých vzdáleností. Pokud se k výklusu správně namotivujete, odměnou vám budou nejen spálené tuky, ale také rozpumpovaný kardiovaskulární systém, zpevněné kosti, šlachy a vazy a lepší trávení i spánek. A to jsou benefity, které by vás měly zvednout ze židle. Je taky úplně jedno, kolik je vám let a jak je na tom vaše fyzička. Jednoduše poslechněte své tělo a sami vyhodnoťte, s jakou vzdáleností i tempem začnete. Běhání je totiž možná ten nejsvobodnější sport na světě. Nejste odkázáni na otevírací hodiny, dalšího člověka ani potřebné vybavení. Stačí si pořídit kvalitní boty a najít doma ve skříni vhodné oblečení a třeba sluchátka na poslech hudby. Výběr tenisek ale nepodceňujte, obzvláště jestli se chystáte běhat po tvrdých brněnských ulicích. Všechno ostatní vybavení, které běžcům pohyb venku usnadňuje, si můžete pořídit až později, pokud běhání skutečně propadnete. Budou to chytré hodinky, hrudní pás nebo jen hezky barevná čelenka? To necháme na vás. Pamatujte jen na to, že běh nemusí být nutně závod a jediným soupeřem, který by vás měl popohánět k lepší výkonům, jste jen vy sami. 

KAM pro běžecké vybavení

Běžecká speciálka ACsport
Prodejna běžecké obuvi, oblečení a doplňků
www.acsport.cz

NEBBIA
Fitness oblečení z Brna
www.nebbia-brno.cz

Barefoot Brno
Svět bosé obuvi
www.barefootbrno.cz

Sanasport Brno
Běžecká a halová speciálka
www.sanasport-brno.cz

Půjčovna rotopedů a fitness vybavení
Běžecké pásy, rotopedy a další
www.pujcovna-rotopedu.cz

FITHAM
Cvičební pomůcky včetně běžeckých pásů
www.fitham.cz

 

Běhshop
Vybavení pro běh na jednom místě
www.behshop.cz

Best4Run
Běhejte s kvalitním vybavením
www.best4run.cz 

Vše pro běh
Běžecké kurzy i kempy
www.vseprobeh.cz   

Běhání.cz
Boty od profesionálů
www.behani.cz 

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.

Zažijte vodácké dobrodružství přímo v Brně

Poznejte Brno a jeho okolí tak, jak jste ho ještě neviděli. I když se to nezdá, řeky ve městě nabízí spoustu pěkných a vodácky zajímavých úseků. Plavby Brnem představují netradiční volnočasovou aktivitu atraktivní pro děti i dospěláky. Vyjeďte si na vodu na jeden den či jen tak „po práci“.

Cvičíme venku!

Brno je plné venkovních sportovišť, bohaté vyžití je například kolem přehrady či na Kraví hoře, kromě basketbalových a beachvolejbalových hřišť tu naleznete také tenisové kurty, minigolf či workoutová hřiště.

Léto hýbe Brnem… hýbej se s ním!

Je to tady! Slunce pálí do vodní hladiny, zmáčený ručník se povaluje na dřevěném molu, únikem před silou paprsků je alej stromů podél cyklostezky, tráva voní a každé volné místo se plní lidmi, kteří se chtějí hýbat či relaxovat na čerstvém vzduchu. Čas plavání, čas dlouhých večerů, čas letních sportů!