K běhání stačí pořídit si kvalitní boty a vhodné oblečení. Foto: Běh Lužánkami

Posilovny jsou střídavě otevřené a zavřené, cvičení doma před monitorem vás nebaví a chůze vám nedává zabrat tak, jak byste si představovali? Pokud se vám nechce chodit plavat do Prýglu nebo bušit na venkovních workout hřištích, zbývá vám jediné – nazout tenisky a vyběhnout do ulic.

Těžko byste hledali někoho, kdo nikdy neběhal. Běh je přirozený lidský pohyb, a přestože nepatříme mezi ty nejrychlejší běžce v živočišné říši, jako jedni z mála máme těla uzpůsobena k překonávání dlouhých vzdáleností. Pokud se k výklusu správně namotivujete, odměnou vám budou nejen spálené tuky, ale také rozpumpovaný kardiovaskulární systém, zpevněné kosti, šlachy a vazy a lepší trávení i spánek. A to jsou benefity, které by vás měly zvednout ze židle. Je taky úplně jedno, kolik je vám let a jak je na tom vaše fyzička. Jednoduše poslechněte své tělo a sami vyhodnoťte, s jakou vzdáleností i tempem začnete. Běhání je totiž možná ten nejsvobodnější sport na světě. Nejste odkázáni na otevírací hodiny, dalšího člověka ani potřebné vybavení. Stačí si pořídit kvalitní boty a najít doma ve skříni vhodné oblečení a třeba sluchátka na poslech hudby. Výběr tenisek ale nepodceňujte, obzvláště jestli se chystáte běhat po tvrdých brněnských ulicích. Všechno ostatní vybavení, které běžcům pohyb venku usnadňuje, si můžete pořídit až později, pokud běhání skutečně propadnete. Budou to chytré hodinky, hrudní pás nebo jen hezky barevná čelenka? To necháme na vás. Pamatujte jen na to, že běh nemusí být nutně závod a jediným soupeřem, který by vás měl popohánět k lepší výkonům, jste jen vy sami. 

KAM pro běžecké vybavení

Běžecká speciálka ACsport
Prodejna běžecké obuvi, oblečení a doplňků
www.acsport.cz

NEBBIA
Fitness oblečení z Brna
www.nebbia-brno.cz

Barefoot Brno
Svět bosé obuvi
www.barefootbrno.cz

Sanasport Brno
Běžecká a halová speciálka
www.sanasport-brno.cz

Půjčovna rotopedů a fitness vybavení
Běžecké pásy, rotopedy a další
www.pujcovna-rotopedu.cz

FITHAM
Cvičební pomůcky včetně běžeckých pásů
www.fitham.cz

 

Běhshop
Vybavení pro běh na jednom místě
www.behshop.cz

Best4Run
Běhejte s kvalitním vybavením
www.best4run.cz 

Vše pro běh
Běžecké kurzy i kempy
www.vseprobeh.cz   

Běhání.cz
Boty od profesionálů
www.behani.cz 

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.