Ve vejcomatu najdete vejce podestýlková i ta z volného chovu. Foto: Pocket media/Klára Galle

Dát si čerstvá vejce každý den bez nutnosti tlačení se ve frontách v supermarketech? V současné době nejbezpečnější nákup této důležité součásti jídelníčku nabízí automat na vejce v brněnské Slatině. 

denně rozveze drůbežárna v Košičkách
Nejčersvější vejce za nejpříznivější ceny

Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách je firma s více než čtyřicetiletou tradicí, známá po celé republice díky kvalitní produkci a distribuci konzumních vajec. K dispozici mají Kosičky vajíčka od více než 1 000 000 nosnic denně na různých způsobech ustájení. Jedná se o klecové chovy s označením 3CZ, podestýlkové s kódem 2CZ, vajíčka z chovů ve volném výběhu s kódem 1CZ a křepelčí vajíčka. Kosičky se odlišují od jiných drůbežáren tím, že každodenní produkci vajec rozvezou místní zaměstnanci sami po celé České republice k cílovým zákazníkům. Tím eliminují složité distribuční cesty a překupy velkoobchodům.

Nejen mléko, ale i vejce z automatu

Nyní je navíc koupíte v Brně-Slatině prostřednictvím automatu na vejce – tzv. vejcomatu. Rychle, bezpečně a díky platebnímu terminálu i bezhotovostně. V automatu je k dispozici 10 produktů různě velkých balení různě velkých vajec od malých „S“, přes „M“ a „L“ až po dvoužloutková vejce velikosti „XL“, navíc v barvě hnědé či bílé. Samozřejmostí je každodenní očista a dezinfekce zařízení. V případě zájmu o větší množství vajec, než lze zakoupit prostřednictvím vejcomatu ve Slatině (například do vaší restaurace, jídelny, cukrárny, lahůdek či potravin), kontaktujte přímo podnik v Kosičkách.

Co najdete ve vejcomatu?

 ▪ čerstvá česká vejce z podestýlkového chovu (farmářská vejce s kódem začínajícím 2CZ splňují komfortní požadavky pro nosnice i kvalitu finálního produktu)

cereální vejce tří zrnin (farmářská cereální vejce s kódem 2CZ pocházejí od nosnic chovaných na podestýlce ve voliéře a krmených minimálně 3 druhy obilovin)

čerstvá česká vejce z volného chovu (slepice ve volném výběhu jsou chované nejšetrnějším způsobem s důrazem na vysokou životní úroveň zvířat)

křepelčí vejce (křepelčí vajíčka, která jsou v porovnání se slepičími menší, obsahují dvojnásobné množství vitamínů a jsou bohatým zdrojem omega mastných kyselin)

bílá vejce (vejce s bílou barvou skořápky – kraslice – jsou snášena nosnicemi s bílou barvou peří)

Proč právě vejcomat?
otevřeno 24/7
zaručeně čerstvá vejce
doplňován několikrát denně
řízená teplota
kolem
15 °C
pravidelná dezinfekce

Proč jíst vajíčka každý den?

zvýšení imunity (konzumace vajec je díky množství vítamínů skvělá prevence proti vzniku onemocnění zejména v období chřipkové či jiné epidemie)

snížení rizika srdečních onemocnění (vajíčka posilují činnost příčně pruhované i hladké svaloviny)

pozitivní vliv na funkci a činnost mozku (je prokázáno, že konzumace vajec má vliv na kvalitu myšlení a rychlost reakce)

pozitivní vliv na duševní zdraví (konzumace vajec snižuje celkovou míru stresu a podporuje tvorbu serotoninu, hormonu štěstí)

Vejcomat
Černovičky 36a, Brno
Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.