Ve vejcomatu najdete vejce podestýlková i ta z volného chovu. Foto: Pocket media/Klára Galle

Dát si čerstvá vejce každý den bez nutnosti tlačení se ve frontách v supermarketech? V současné době nejbezpečnější nákup této důležité součásti jídelníčku nabízí automat na vejce v brněnské Slatině. 

denně rozveze drůbežárna v Košičkách
Nejčersvější vejce za nejpříznivější ceny

Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách je firma s více než čtyřicetiletou tradicí, známá po celé republice díky kvalitní produkci a distribuci konzumních vajec. K dispozici mají Kosičky vajíčka od více než 1 000 000 nosnic denně na různých způsobech ustájení. Jedná se o klecové chovy s označením 3CZ, podestýlkové s kódem 2CZ, vajíčka z chovů ve volném výběhu s kódem 1CZ a křepelčí vajíčka. Kosičky se odlišují od jiných drůbežáren tím, že každodenní produkci vajec rozvezou místní zaměstnanci sami po celé České republice k cílovým zákazníkům. Tím eliminují složité distribuční cesty a překupy velkoobchodům.

Nejen mléko, ale i vejce z automatu

Nyní je navíc koupíte v Brně-Slatině prostřednictvím automatu na vejce – tzv. vejcomatu. Rychle, bezpečně a díky platebnímu terminálu i bezhotovostně. V automatu je k dispozici 10 produktů různě velkých balení různě velkých vajec od malých „S“, přes „M“ a „L“ až po dvoužloutková vejce velikosti „XL“, navíc v barvě hnědé či bílé. Samozřejmostí je každodenní očista a dezinfekce zařízení. V případě zájmu o větší množství vajec, než lze zakoupit prostřednictvím vejcomatu ve Slatině (například do vaší restaurace, jídelny, cukrárny, lahůdek či potravin), kontaktujte přímo podnik v Kosičkách.

Co najdete ve vejcomatu?

 ▪ čerstvá česká vejce z podestýlkového chovu (farmářská vejce s kódem začínajícím 2CZ splňují komfortní požadavky pro nosnice i kvalitu finálního produktu)

cereální vejce tří zrnin (farmářská cereální vejce s kódem 2CZ pocházejí od nosnic chovaných na podestýlce ve voliéře a krmených minimálně 3 druhy obilovin)

čerstvá česká vejce z volného chovu (slepice ve volném výběhu jsou chované nejšetrnějším způsobem s důrazem na vysokou životní úroveň zvířat)

křepelčí vejce (křepelčí vajíčka, která jsou v porovnání se slepičími menší, obsahují dvojnásobné množství vitamínů a jsou bohatým zdrojem omega mastných kyselin)

bílá vejce (vejce s bílou barvou skořápky – kraslice – jsou snášena nosnicemi s bílou barvou peří)

Proč právě vejcomat?
otevřeno 24/7
zaručeně čerstvá vejce
doplňován několikrát denně
řízená teplota
kolem
15 °C
pravidelná dezinfekce

Proč jíst vajíčka každý den?

zvýšení imunity (konzumace vajec je díky množství vítamínů skvělá prevence proti vzniku onemocnění zejména v období chřipkové či jiné epidemie)

snížení rizika srdečních onemocnění (vajíčka posilují činnost příčně pruhované i hladké svaloviny)

pozitivní vliv na funkci a činnost mozku (je prokázáno, že konzumace vajec má vliv na kvalitu myšlení a rychlost reakce)

pozitivní vliv na duševní zdraví (konzumace vajec snižuje celkovou míru stresu a podporuje tvorbu serotoninu, hormonu štěstí)

Vejcomat
Černovičky 36a, Brno
Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Brno, město piva

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.