Pro čerstvé pečivo se zastavte na Štefánikově ulici vedle Flédy. Foto: Pocket Media / Klára Galle

Základem pro výrobu dobrého pečiva je kvalitní kvásek. V MZ Řemeslné pekárně na Štefánikově ulici pro vás na Velikonoce budou mít připraveny výborné mazance a jidáše z kvásku lievito madre.

Když „kváskovou mámu“, jak zní český překlad výše uvedeného termínu, použili na vánočky a panettone, zákazníci byli tak nadšeni, že se v MZ Řemeslné pekárně rozhodli z ní vyrábět i kváskové loupáčky a briošky. U prodejního okénka pekárny se můžete zastavit každý všední den od 14 do 19 hodin, stačí přibrzdit a koupit si voňavé, právě z pece vytažené pečivo k večeři. 

Kromě velikonočních mazanců a jidášů, které pro vás budou na svátky připraveny, ochutnejte také další vynikající produkty nabízené pravidelně. Pšeničnožitný a celožitný chléb vyráběný z těsta, které zraje pomalou fermentací v chladu, bagety se sušenými rajčaty nebo olivami, šneky a croissanty z pravého másla a luxusní italské čokolády… Těšte se na chuťový zážitek. V současné době je ve vývoji i další celozrnná a špaldová varianta zdejšího pečiva.

Vyzkoušeli jsme za vás

Foto: Pocket Media/Klára Galle

MZ Řemeslná pekárna
Štefánikova 26, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.