Pro čerstvé pečivo se zastavte na Štefánikově ulici vedle Flédy. Foto: Pocket Media / Klára Galle

Základem pro výrobu dobrého pečiva je kvalitní kvásek. V MZ Řemeslné pekárně na Štefánikově ulici pro vás na Velikonoce budou mít připraveny výborné mazance a jidáše z kvásku lievito madre.

Když „kváskovou mámu“, jak zní český překlad výše uvedeného termínu, použili na vánočky a panettone, zákazníci byli tak nadšeni, že se v MZ Řemeslné pekárně rozhodli z ní vyrábět i kváskové loupáčky a briošky. U prodejního okénka pekárny se můžete zastavit každý všední den od 14 do 19 hodin, stačí přibrzdit a koupit si voňavé, právě z pece vytažené pečivo k večeři. 

Kromě velikonočních mazanců a jidášů, které pro vás budou na svátky připraveny, ochutnejte také další vynikající produkty nabízené pravidelně. Pšeničnožitný a celožitný chléb vyráběný z těsta, které zraje pomalou fermentací v chladu, bagety se sušenými rajčaty nebo olivami, šneky a croissanty z pravého másla a luxusní italské čokolády… Těšte se na chuťový zážitek. V současné době je ve vývoji i další celozrnná a špaldová varianta zdejšího pečiva.

Vyzkoušeli jsme za vás

Foto: Pocket Media/Klára Galle

MZ Řemeslná pekárna
Štefánikova 26, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Květnový Food & Drink Fest na Svoboďáku

Festival dobrého jídla a pití v centru Brna? Další pokračování Food & Drink Festu na náměstí Svobody je v plánu na 25.–29. května, a pokud to vládní opatření dovolí, můžeme se zase po dlouhé době těšit na skvělou hostinu pod širým nebem.

Farma Ráječek

Lokální zelenina plná chuti pro Brno a okolí, čerstvé saláty a rajčata mnoha odrůd, místo s příběhem, kde do pěstování dávají srdce, to vše je farma Ráječek provozovaná rodinou Sklenářových. Zastavte se v jejich prodejně, kam putují plodiny přímo z farmy.

Ulovím si sám

Kam v Brně a okolí na ryby? Kromě skvělých restaurací nabízejících ryby a mořské plody v moravské metropoli najdete také revíry hemžící se potenciálními úlovky pro vášnivé rybáře.

Nové bistro v Kéniku

Pestrobarevné poke bowls jsou nezpochybnitelným gastronomickým trhákem poslední doby. Daly vzniknout hromadě nových bister nejen ve světě, ale i u nás. A tak není divu, že známé brněnské bistro POKECZ otevírá novou pobočku v Králově Poli.

Rozmanitost v Sea Food Alex

V Sea Food Alex bistro v Brně máte příležitost objevovat jedinečné a autentické pokrmy, které kombinují lásku k mořským rybám s potřebami místních zákazníků. Vybrat si můžete z mnoha lákavých jídel a specialit z mořských plodů.