Mincmistrovský sklep © TIC BRNO Michal Růžička

Další novinkou připravovanou TIC BRNO je zbrusu nová expozice v Mincmistrovském sklepě, která bude patřit v České republice k unikátům. 

Zbrusu nová expozice pod Dominikánským náměstím bude multimediální a s využitím nových technologií bude zachycovat historický vývoj města a nezapomene ani na brněnské legendy. Prohlédnete si v ní krátké, výstižné a atraktivní představení historie města a seznámíte se s urbanistickým a stavebním vývojem středu města. Expozice o Dominikánském náměstí bude doplněna modelem místa a fotografiemi, chybět nebude mystický prvek brněnských legend a jeho živé a autentické zpracování využitím videomappingu a audiostopy, ani rozměrné panoramatické pohledy a plátna, která vtáhnou do doby, již zobrazují. Cílem tvůrců je dokonalá audiovizuální podívaná na historii města a jeho legendy, která prostřednictvím zvuků a obrazu přitáhne pozornost lidí a bude je bavit. Novou expozici s TIC BRNO připravují Michal Konečný, Beata Spáčilová, Petr Škobrtal, Jakub Polách a Veronika Vlková.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Mainer a Paučo v Etcetera Gallery

Koncentrovaný výběr děl Martina Mainera a Samuela Pauča v Etcetera Gallery tvoří převážně obrazy z posledních dvou let.

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot…

ROBOT2020 je výstava, kterou musíte vidět. Mechanický bubeník Josef ze hry Machinárium, robotické modely dinosaurů, replika endoskeletonu Arnolda Schwarzeneggera s jeho vlastnoručním podpisem, autorský film Vladimíra 518, erotická robotika 21. století, díla Krištofa Kintery a Jaroslava Róny, robotická dojička krav, Werichův filmový Golem jako historicky první český robot a desítky dalších odkazů na slovo robot, které poprvé zaznělo před sto lety v Čapkově divadelní hře R.U.R.