Mincmistrovský sklep © TIC BRNO Michal Růžička

Další novinkou připravovanou TIC BRNO je zbrusu nová expozice v Mincmistrovském sklepě, která bude patřit v České republice k unikátům. 

Zbrusu nová expozice pod Dominikánským náměstím bude multimediální a s využitím nových technologií bude zachycovat historický vývoj města a nezapomene ani na brněnské legendy. Prohlédnete si v ní krátké, výstižné a atraktivní představení historie města a seznámíte se s urbanistickým a stavebním vývojem středu města. Expozice o Dominikánském náměstí bude doplněna modelem místa a fotografiemi, chybět nebude mystický prvek brněnských legend a jeho živé a autentické zpracování využitím videomappingu a audiostopy, ani rozměrné panoramatické pohledy a plátna, která vtáhnou do doby, již zobrazují. Cílem tvůrců je dokonalá audiovizuální podívaná na historii města a jeho legendy, která prostřednictvím zvuků a obrazu přitáhne pozornost lidí a bude je bavit. Novou expozici s TIC BRNO připravují Michal Konečný, Beata Spáčilová, Petr Škobrtal, Jakub Polách a Veronika Vlková.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.