Encounter 2016 © Marián Medlen

Ač se v současnosti nemůžeme setkávat a cesty do zahraničí jsou téměř nemyslitelné, od 23. do 27. března se budete moct potkat s lidmi ze všech koutů Evropy. Studenti Divadelní fakulty JAMU totiž dokončují přípravy 31. ročníku mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2021.

Festival je maraton plný divadla, lidí a setkávání. A letos může pod pokličku nahlédnout opravdu každý, neboť proběhne celý on-line u každého z nás doma. Můžete se těšit na záznamy představení mladých umělců, ale také na přednášky, koncerty či ENC:STAGE! Program festivalu naleznete na webu, kde se také dočtete informace o účinkujících souborech nebo představeních. Vstupenky si můžete zakoupit přes GoOut, díky čemuž získáte možnost zažít divadlo i v těchto nelehkých časech. Navíc doprovodný program a ENC:STAGE!, tedy živé přenosy koncertů den před festivalem, budou na webu volně přístupné. Tak si nenechte ujít příležitost pozvat kulturu k vám domů!

23–27/3/2021
SETKÁNÍ/ENCOUNTER
www.encounter.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.

Cabaret des Péchés volá: Show must go on!

Přestože dostala kultura v posledním roce silný úder, brněnský Cabaret des Péchés se nevzdává a bojuje dál. Pro svou další existenci však potřebuje vás, hosty, fanoušky nebo milovníky kultury a gastronomie.

Divadlo Feste: Pokoušení

On-line premiéra inscenace Pokoušení, kterou si připravilo Divadlo Feste podle textu Václava Havla, proběhne v pátek 7. května od 20 hodin. 

Divadelní svět Brno 2021 bude!

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.